Anasayfa / SAĞLIĞIMIZ / Müjde: Selülit Kremleri işe yarıyor

Müjde: Selülit Kremleri işe yarıyor

Duyduk duymadık demeyin: Yaz öncesinde koştura koştura gidip, tonla para döktüğümüz, umutla sürdüğümüz inceltici selülit kremleri gerçekten işe yarıyormuş!

Yaz geliyor ya, incelten, sıkılaştıran, selülit problemine çare olan kremler de gene en çok satan kozmetik ürünler arasında yer alıyor. Bugüne dek umudun kazandığı bir zafer olarak gördüğümüz bu kremler için İngiliz kadınları yılda 30 milyon İngiliz sterlini harcıyormuş. Bu ürünlere şüpheyle yaklaşanlar içinse, ambalajda verilen sözler gerçek olamayacak kadar iddialı. Öte yandan bu hafta yapılan bağımsız bir araştırmanın sonuçları şaşırtıcılığıyla dikkat çekiyor.

Tüketicilere yönelik bir Fransız dergisinin yaptığı testte alınan sonuçlara bakılırsa, ürünlerinin selüliti azalttığını iddia eden bazı şirketler gerçekten de doğruyu söylüyor! Sonuçlar açıklandığından beri, Fransa’daki eczaneler, aç kalaraak kilo verip yaza hazırlanmaya çalışan kadın seliyle dolup taşıyor.  kadinsak.com

PerfectSlim ve Chrono-Actif listenin başında
Test edilen 10 kremden L’Oreal’in PerfectSlim’i ve Elancyl’in Chrono-Actif’i etkililik açısından listenin başlarında yer alıyor.
Bu kremlerin her ikisi de, 2 hafta içinde üst bacakta 2 cm incelme sağlıyor.

Geçen sene Fransa’da yapılan test, toplam 220 kadın üzerinden uygulanmış. Araştırmada kullanılan 10 kremin her biri 20 kadın tarafından test edilmiş, 20 kadından oluşan diğer bir gruba da selülit üzerinde hiçbir etkisi olmayan bir nemlendirici verilmiş.
Her birinden kremi günde iki kez bacaklarına sürmesi istenmiş ve iki haftalık aralarla kontrol edilmiş.   kadınlar

60 Million de Consommateurs dergisinin editörü Marie-Jeanne Husset, sonuçların şaşırtıcı olduğunu belirtmiş. “Önceki üç testin üçünde de hiçbir kremin bacağa uygulanan bir masajdan daha etkili olmadığını görmüştük. Bu seferki sonuçsa tüm kadınları memnun edecek cinsten.”

1992’deki ilk tüketici testlerinden bu yana, Fransa’daki inceltici kremlerin pazar payı senelik yüzde 10 büyüdü. Şimdilerde Fransız kadınlar inceltici kremler için yılda yaklaşık 50 milyon İngiliz sterlini harcıyorlar.

Testin sonuçlarının açıklanmasından bir sonraki gün, Paris’teki büyük Printemps mağazası, ellerindeki tüm L’Oreal PerfectSlim ürünlerini sattıklarını ve Elancyl Chrono-Actif’in de tükenmek üzere olduğunu açıkladılar.

Cannes’daki bir eczanenin müdürü olan Marie-Louise Icard ise kadınların bu kremleri, işe yarayacaklarına dair bolca ümit ama yarı isteksizlik içinde aldıklarını, şimdi kremlerin işe yaradıklarını öğrendikten sonra ise almaya doyamadıklarını söylemiş.

Kozmetik mi, ilaç mı?
Öte yandan kremlerin gerçekten işe yarıyor oluşu, kozmetik şirketlerininin elinde de patlayabilir. Kremler inceltici özelliklere sahip olduklarından, içerikleri açısından ilaç kapsamına alınabilir ve bu nedenle de reçeteyle satılmaları söz konusu olabilir.

Marie-Jeanne Husset bu konuda da şunları söylemiş: “Laboratuvar testi yapmadık ve inceltici kremler ilaç olarak sınıflandırılmadığından, içerdikleri tüm maddeler de listelenmiyor. Şirketler, bulgularımızdan memnun kalmayacaklar, çünkü istedikleri son şey kremlerin ilaç kapsamına girip satılması.”

Uzman gözüyle…
Araştırmanın yaşam tarzı veya diyet gibi etkenleri göz önünde bulundurup bulundurmadığı açık değil. Bu nedenle testlerin sonuçları kadınları bu kremleri satın almaya teşvik ederken uzmanlar olumlu sonuçlardan o kadar da emin değil. İngiltere’deki
North Middlesex Hastanesi doktorlarından dermatolog Dr. Nick Mann iddiaların şüpheli olduğunu söylüyor. “Böyle bir kremin vücut dokularını nasıl etkilediğini görmek imkansız. Anti-selülit kremlerinin, cildin yüzeyinden başka bir şeyi nasıl etkileyebileceğini anlayamıyorum. ”

Test edilen 10 krem
Clarins Body Lift Contour Control
L’Oreal PerfectSlim
Elancyl Chrono-Actif
Christian Dior Bikini Anti Cellulite
Lineance Heat Slimming
Biotherm Celluli-Choc
Vichy D-Stock Gel
Lierac Body Lift 10
Yves Rocher Spa Énergie végétal minceur
Oenobiol Lipo Reduction Gel

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

mediglobaltour

Yurtdışından Türkiye’ye sağlık turizmi! Mediglobaltour

  Almanya Dortmund merkezli kurulan Mediglobaltour şirketi, Nermin Duman önderliğinde 3 yıl önce faaliyete geçmiştir. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir