Anasayfa / HABER MAGAZiN / Mimari danışmanlık hizmeti almak lüks değil, ekonomik bir çözümdür

Mimari danışmanlık hizmeti almak lüks değil, ekonomik bir çözümdür

Mimar Feza Ökten Koca, mimardan danışmanlık hizmeti alarak ev veya ofis projelendirmenin, bireysel çabalara göre çok daha ekonomik bir yöntem olduğunu söyledi.

Bireysel çabalarla girişilen dekorasyon çabalarının, müşterinin mimari bilgisi olmaması nedeniyle, hep eksik veya geri dönüşü çok pahalı hatalar içerdiğini belirten Koca, “Oysa mimarla çalışıldığında, mimar hem kendi bilgi birikimini, hem de iş nedeniyle uzun yıllar içinde oluşturduğu iş bağlantılarını müşterisine açıyor. Bu sebeple en uygun fiyatlarla satın alımlar yapmak mümkün oluyor.
Müşteri kendi başına alışverişleri yürüttüğünde, eşyalar birbiriyle bağlantısız, konsept eksik ve kullanım avantajları göz önüne alınmadan yapılmış iç tasarımlar, iş bittiğinde müşteride mutsuzluk yaratıyor ve sonunda daha pahalıya geliyor” dedi.

Bu arada, iç mimarların kimi zaman projeye yönelik bir toplu fiyat verdiğini, kimi zaman da yapılan alışverişler üzerinden bir komisyon oranıyla çalıştığına dikkat çeken Koca, “Biz mimarlar genel müşterinin taleplerine ve bütçesine yaklaşmaya özen gösteriyoruz. Bilinçli müşteriye düşense bu noktada, kendileri için önemli olan bütçelerini riske atmadan bir profesyonel ile çalışmaları” şeklinde konuştu.

Hakkında: leydi

İlginizi Çekebilir

Candino Saatlerin En Yeni Modelleri

Candino saatleri dünyada bilinen ve kullanım açısından en çok tercih edilen saat aksesuarlarından biridir. Kullanırken ...