Anasayfa / HABER MAGAZiN / Mide ağrısına ne iyi gelir ?

Mide ağrısına ne iyi gelir ?

 

Çağımızın vebası olarak nitelendiren stres ve şikayet etsek de tereddüt etmediğimiz katkılı hazır gıdalar mide sorunlarına yol açıyor. Sonra haliyle “Mide ağrısına ne iyi gelir ? “şeklinde kıvranmaya başlıyoruz.

Mide rahatsızlıklarının başında gastrit gelir. Mide iç yüzeyindeki tabakanın mide asitlerinin tahribatı  ile aşınması ile meydana gelen gastrit, ilk safhalarda ağrı yapmasa da sonraki süreçte yavaş yavaş varlığını hissettirir.

Gastrit kaynaklı mide ağrılarını yok etmek için midenin fazla asit salgılamasına yol açan yağlı yiyecekler, tahriş edici özelliği olan acılı, baharatlı ve asitli içeceklerden uzak durmak, bunların yerine yoğurt, yumurta, patates gibi sindirimi kolay besinleri tercih etmek gerekir.

Mide ağrılarının en istenmeyen hali mide kanseri sonucunda oluşandır.  Bu tür ağrılara mide bulantısı ve kusma da eşlik eder. Mide kanseri oldukça ölümcül bir hastalıktır, erken teşhis edilmezse kısa sürede hasta kaybedilir.

Hakkında: leydi

İlginizi Çekebilir

Candino Saatlerin En Yeni Modelleri

Candino saatleri dünyada bilinen ve kullanım açısından en çok tercih edilen saat aksesuarlarından biridir. Kullanırken ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir