Anasayfa / SAĞLIĞIMIZ / MEME BÜYÜTME OPERASYONU NEDİR

MEME BÜYÜTME OPERASYONU NEDİR

meme-buyutmem
Göğüs büyütme operasyonları göğüs hacmini büyütmeye yönelik yapılan operasyonlardır. Kadınlar çeşitli sebeplerle göğüs büyütme operasyonu geçirİrler. Örneğin gelişimsel nedenler, kilo vermek, doğum yapmak veya iki göğsünün eşit oran ve büyüklükte olmaması en önemli etkenlerdendir.
Operasyon geçirecek olan hastaların öncelikle geçirecekleri operasyona uygun olup olmadıkları yapılan test, fiziki muayene ve analizlerle belirlenir. Hastanın beklentisi, protezlerin nitelikleri ve hangi bölgeye uygulanacakları hangi gölgeden girilerek operasyonun gerçekleştirileceği doktorla hastanın ortak kararına bağlıdır.
Meme büyütme operasyonları, meme altına konan basit silikon protezlerle yapılır. Bugün en sık kullanılan protezler, silikon bir zarf içine konan silikon jel veya silikon serumlarla dolu olanlardır. Bu silikon protezlerin ebatları değişkendir ve insan sağlığına herhangi bir deformasyon ve herhangi bir zararları yoktur. Meme büyütme protezi kullanan hiçbir hastada kanser de dahil olmak üzere hiçbir hastalığa rastlanmamıştır. Protezler oldukça güvenlidirler. Sağlık açısından herhangi bir zararları tespit edilmemiştir. Bu yüzden de rahatlıkla kullanılırlar. Ameliyat ve iyileşme süreci kısa ve kolaydır.
Protezlerin şekilleri yuvarlak veya damla şeklinde olabilir. Yüzeyleri pürüzlü ve pürüzsüz olarak ayrılır. Aynı zamanda meme dokusu altına ve meme altındaki kas altına olmak şartıyla 2 farklı şekilde yerleştirilirler. Yapılan anestezi genel veya lokal olabilir. Meme büyütme ameliyatı hakkında daha fazla bilgi almak için Op. Dr. Salih Emre  Doktorlar genel olarak genel anestezi uygulamakla beraber lokal anestezi de uygulayabilirler. Yapılan uygulamalar tamamen fiziki muayene sonucuna göre yapılır. Takılan protezler meme dokusunu bozmadığı için annenin süt vermesinde etki etmez.
Henüz anne olmamış, anne olmayı düşünen ve yeni anne olmuş kadınlar da meme büyütme operasyonu geçirebilirler. Çünkü bebeklerini emzirme konusunda herhangi bir sakınca yoktur. Hem iyileşme süreci kolaydır hem de anne ve gerek sağlığına herhangi bir sakıncası yoktur. Bu yüzden de eğer bir anne ve ya anne olmayı düşünen bir bayansanız ve sağlık sorunları yaşıyorsanız yaptırmanız mümkündür.

Hakkında: leydi

İlginizi Çekebilir

mediglobaltour

Yurtdışından Türkiye’ye sağlık turizmi! Mediglobaltour

  Almanya Dortmund merkezli kurulan Mediglobaltour şirketi, Nermin Duman önderliğinde 3 yıl önce faaliyete geçmiştir. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir