Anasayfa / CiLT BAKIMI / Makyajla Doğal Görününmenin Sırları

Makyajla Doğal Görününmenin Sırları

cilt pudraDoğal görünen makyaj her zaman en iyi makyajdır.

pudranızı ince bir tabaka halinde uygulayarak cildinize doğal bir görünüm kazandırabilirisiniz. Ten renginize göre şeçeceğiniz allık da cildinize aydınlık bir ifade verir.

Pudrayla Cilt Parlatmaya Son Verin

Fondötenin rengine uygun olarak şeçilen pudra, renkleri sabit ve cilde yumuşak, doğal bir görünüm kazandırır. Ayrıca T bölgesindeki parlamalarıda yok eder.

Kullandığınız pudranın, fondöteninizle aynı renk olmasına dikkat etmelisiniz. Böylece rengi daha doğal bir şekilde sabitlemiş olursunuz.

Makyajınızın doğal görünmesini istiyorsanız, pudrayı hafifi nemli süngerle uygulayınız.

Pudranızı yukarıdan aşağıya doğru, yani tüylerinizin çıkış yönü doğrultusunda uygulayın. Böylece yüzünüzdeki ince tüyler havaya kalkmamış olur.

Pudra için Kullandığınız süngeri, kullanma sıklığınıza göre ayda bir yıkarsanız süngerinizin temiz olduğu süre içinde uyguladığınız renklerde daha etkileyici ve doğal görünür.

Pudrayı Uygularken bunları yapmayın

Gözün etrafındaki cilt dokusu cok ince olduğu için, pudrayı bu bölgede yoğun kullanmayın.Aksi taktirde katman katman görünür.

bronzlaştırıcı. bir diğer adıyla terrakota pudralar, cilde doğrudan uygulanmamalıdır. Altına mutlaka hafifi yoğunlukta bir fondoten kullanılmalı. Rengi koyu olduğu için bu tip pudralar cildinizde çok fazla renk farklılığı oluşturur.

yaz aylarında biraz daha ışıltılı görünmek istiyorsanız, içinde ışıltı pigmentler bulunan sedefli pudraları kullanabilirsiniz. Bu ürünler cildinize daha taze ve canlı bir görünüm verirler.

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Akne tedavisinde çeşitli yöntemler

Acne çirkin olabilir ve utanç verici, ama tedavi edilebilir ve etkilerini minimize edilebilir. Doğal akne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir