Anasayfa / CiLT BAKIMI / Makyaj ustalarının sırları

Makyaj ustalarının sırları

Pürüssüz bir cildin ve kusursuz bir makyajın sırlarını sizlerle paylaşıyoruz.Önerilerle yüz kusurlarınız yok olacak ve güzel hatlarınız ön plana çıkacak

Makyajı hep kulaktan dolma bilgilerle yapıyoruz. Bunun sonucunda da farkında olmadan çok büyük hatalara düşebiliyoruz. peki nasıl doğru makyaj yapılır. Göz makyajından önce kusursuz ve pürüssüz bir cilt nasıl yaratılır? nelere dikkat etmeliyiz nelerden kaçınmalıyız? işte bu soruların cevaplarını burada bulacaksınız.

Bu püf noktalarına dikkat ederek kapatıcı, fondöten, pudra, ve allığınızı en doğru şekilde kullanabilirsiniz. Sonucu gördüğünüzde siz bile şaşırabilirisiniz.

Doğru kapatıcı nasıl şeçilir? Kapatıcılar, göz altı halkaları yada koyu cilt lekeleri gibi belirgin izleri gibi yok etmek amacı ile kullanılır. kapatıcıların rengi ve nasıl uygulandığı çok önemlidir. Yanlış kapatıcı uygulamalarına birde sıcak havanın etkisi eklenirse, cildinizde kabarma varmış gibi görüntü oluşabilir.

  • Fondötenin altına uygulanan kapatıcıların pek çok çeşiti var: Kalem şeklinde,kutu yada tüpte .Size en uygununu ancak deneyerek bulu bilirsiniz.Fakat aldığınız ürünlerin yumuşak dokulu olmasına özen göstermelisiniz.
  • Kapatıcınızın rengi,fondötteninkinden 1 veya 2 ton daha açık olmalı . Çünkü fondötenle aynı renk olan kapatıcı,cilt kusurlarını yeterince gizliyemez.
  • Gözaltı için kapatıcı kullanıyorsanız,bunu fondöten sürmeden önce uygulamalısınız.Daha sonra parmak uçlarınızla ya da nemli bir sünger yardımıyla renk geçiş çizgilerini  yok etmelisiniz.Bu,daha doğal bir görünüm sağlar.
  • Renklerin kalıcığını artırmak için kapatıcıyı uygularken ince bir fırça kullanabilirsiniz.
  • Kapatıcıyı  gözkapağınızın  üstüne uygularsanız far için de bir baz oluşturmuş olursunuz. Bu, farınızın etkisini arttıracaktır.
  • uçuk ve yeşil tonlardaki kapatıcılar, ciltteki kızarıklıkları ve sivilceleri; sarı renge yakın olan kapatıcılar ise daha çok göz altındaki koyulukları gizler

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Akne tedavisinde çeşitli yöntemler

Acne çirkin olabilir ve utanç verici, ama tedavi edilebilir ve etkilerini minimize edilebilir. Doğal akne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir