Anasayfa / CiLT BAKIMI / Makyaj Çantanıza Neler Koyuyorsunuz

Makyaj Çantanıza Neler Koyuyorsunuz

Hergeçen gün ağırlaşan makyaj çantalarına el atma süreci çoktan geldi geçiyor bile…

1.Rimel: Sabahleyin sürdüğün rimelden gün içerisinde ne kadarı kalabilir ki? Bu yüzden olmazsa olmazların ilki rimel. Gün içerisinde yapacağın ufak bir rötuş gözlerine canlılık katacaktır.

2.Ruj: Bilhassa kış aylarında kuruyan dudaklarımızı nemlendirmesi için sıksık ruj kullanırız. Aplikatörle uygulanan sıvı/akışkan rujları tercih edebilrisin. Hem Bir dudağının nemlilik süresini uzatır hem bir de aplikatörle dudak çevreni rahatça belirlersin.

3.Pudra: Dosdoğru seçilmiş kaliteli bir pudra pürüzsüz görünen bir cildin vazgeçilmezidir! Kış aylarında kuruyan cildinin üzerinde pul pul bir manzara olmasını istemiyorsan toz pudra kullanmamalısın. Olabildiğince kompakt, kremsi veya süngeri ıslattığında fondöten kıvamına iştirak eden pudraları tercih edebilirsin.

4.Nemlendirici: Yaz aylarında pudradan öncelik olarak en faydalı makyaj altı bir takım nemlendiricidir. Cilt tipimize cazip nemlendiricimizi tüm kış yanımızdan ayırmamalıyız. Üzerine süreceğin pudranın rengini kuvvetlendirmek ve ilaveten pürüzsüz bir manzara sunmak için ten rengindeki nemlendiricileri deneyebilirsin.

5.Allık: Cildin pul pul olmaması için kremsi allıklar kullanabilirsin. Eğer 2 değişik rengin olduğu allıklardan kullanıyorsan diğer rengi de gözlerinin üzerine far olarak uygulayabilirsin. Parfümerilerde hem bir ruj, hem bir allık, hem bir de far olarak kullanılabilen ürünler satılmaktadır. Şunlar birçok için olması bakımından bitiş derece pratiktir.

Hakkında: leydi

İlginizi Çekebilir

Akne tedavisinde çeşitli yöntemler

Acne çirkin olabilir ve utanç verici, ama tedavi edilebilir ve etkilerini minimize edilebilir. Doğal akne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir