Anasayfa / YEMEK TARiFLERi / Lösemi Hastalığının Belirtileri

Lösemi Hastalığının Belirtileri

Lösemi Hastalığının Belirtileri

Lösemi maalesef ülkemizde de hem çocuklarda varolan genç lösemisi, aynı zamanda yetişkinlerde meydana çıkan lösemi açısından epeyce sık rastlanılan hastalıklardan bir tanesi. Herkesin bildiği adıyla kan kanseri denilen löseminin hem kemik iliklerinde oluşması, aynı zamanda bedendeki öte yapılarda da kendini gösterebilmesi olası. Bu sebeple dikkatle takip edilmesi lüzumlu olan hastalığa karşı en minik bir belirti görüldüğünde bir an önce sıhhatli kuruluşlarına başvurulması gerekmektedir.

Çocuk lösemisi tedavisinde bu andan itibaren pekçok çok yüksek muvaffakiyet oranları yakalanabilmiştir ancak başarısız olan vakaların büyük bölümünde geç tanı olduğu uyarı çekmektedir. Çocuğunuzda lösemi olup olmadığına işaret eden şüpheleriniz varsa önce hastalığa işaret eden tüm verileri edinmelisiniz. Erkeklerde görülme sıklığı ayrıyeten çok olan lösemi aynı zamanda adam üreme organlarına da bulaşabiliyor ve tedavinin adından buralardan yine meydana çıkabiliyor.

Hastalık riski altında bulunanlar ise pek pekçok kategoride bulunuyor. Bilhassa ailesinde kanser geçmişi olanlar, radyoaktif ve kimyasal maddelerle defalarca haşır neşir olmak zorunda olanlar, elektrik tüketimi ve CEP hatlarının veya baz istasyonlarının yakınlarında olanlar dek ileriye karşı vücuda kayıp verici etkenlere maruz kalanlar ile çocuklarında lösemi riski pekçok ayrıyeten fazladır.

Elbette löseminin ilerlemesinin en büyük sebeplerinden bir tanesi pekçok geç saptama edilebilmesidir ve ailelerin ayrıyeten yüksek hızda saptama amaçlı çocuklarındaki belirtileri en iyi şekilde anlamaları gerekmektedir. Çocuklardalösemi belirtilerinden özetle belirtmek gerekirse;

•Soluk cilt, pratik yorulma, soluk almaproblemleri
•Çeşitli eklemlerde romatizmaya benzeyen ağrılar gerçekleşmesi
•Ezilme ve kanamaların durmaması. morarmaların geçmemesi veya pekçok geç olması
•Lenf bezlerinde, dalakta ve karaciğerde büyümenin farkedilmesi
•Sık sık ve uzun devam eden, düşürülemeyen ateşler

Bu rahatsızlıklar aynı zamanda pek pekçok farklı hastalığın da belirtileri oldukları amaçlı pek pekçok ana baba maalesef dosdoğru şekilde önlem almamakta ve diğer medikal bölümlerde zaman kaybetmektedir. Bir veya bir kaç belirtinin aynı zamanda olduğundan şüpheleniyorsanız zaman kaybetmeden sıhhatli kuruluşlarına başvurarak çocuğunuza lösemi testi yaptırmanızı öneriyoruz.

Tedavi sürecinde ise gerçekleştirilen kemoterapi dek tedavilerden dolayı hem bağışıklık sisteminde zayıflıklar aynı zamanda ortopedik kusurlar meydana çıkabiliyor. Dosdoğru şekilde atlatılması amaçlı iyileştirme sırasında kesinlikle doktorların tavsiyelerine uyulmalı ve önerilenler dışındaki davranışlardan uzak durulmalıdır.

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Süt Helvası Tarifi

Bu gün Bursa’nın düğünlerde en sık yapılan tatlısı Süt Helvası tarifini vereceğiz. Tatlı 6 kişilik ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir