Anasayfa / ESTETiK / Lazer Uygulamaları ile Cildinizi Yaza Hazırlayın

Lazer Uygulamaları ile Cildinizi Yaza Hazırlayın

 

Sivilce izleri, damarsal hastalıklar, lekeler, yaşlanmanın tesirleri, kabul görmeyen dövmeler, yara izleri, tüylenme ve deri kanserleri lazerle emniyetli tek şekilde tedavi etme etme edilebilmektedir. Ancak lazer uygulamalarında, en iyi neticesi cihazı amaçlı bu konuyla ilgili tecrübeli tek dermatoloji uzmanından destek alınması çok mühimdir. Memorial Hizmet Hastanesi Dermatoloji Bölümü’nden Uz. Dr. Hande Milli, dermatolojide lazer uygulamalarıyla ilgili haber verdi.

TEDAVİDEN SONRA EN AZ 15 ZAMAN GÜNEŞTEN KAÇINILMALI

Melazma ismi verilen gebelik maskesi, çiller, güneş lekeleri, doğumsal ya da sonradan meydana çıkan benler, dövmeler benzeri pigmente deri rahatsızlıklarının rehabilitasyonunda lazer tedavileri başarıyla kullanılmaktadır. Kir rehabilitasyonunda doğru hasta seçimi de çok mühimdir. Esmer tenli kişilerde işlem sonrası kir kalma ihtimali dik olabileceği amaçlı çoğunlukla açık tenli hastalar tercih edilmektedir. Rehabilitasyonların daha sonra hasta 15 zaman güneşten korunmaz ise kir tekrarlayabilmektedir.

4 tek 8 HAFTA ARALIKLARLA TEDAVİ BAŞARILI NETICE VERİYOR

Benlerde öncelikli tedavi etme etme seçeneği cerrahi müdahale olsa da tek hayli ve minik beni durumda durumda olan kişilerde lazer tedavisi uygulanabilmektedir. Dövmelerde ise en çok çok başarılı neticeler kara ve mavi rengarenk olanlarda alınmaktadır. Öbür renklerdeki dövmelerde net silinme olamayabilir. Şarap lekesi olguları, hemanjiyomlar, yüzdeki damar genişlemeleri (rozase ya da gül rahatsızlığı benzeri), çilek anjiyom, venöz göllenmeler ve örümcek venler benzeri hastalıklarda lazer tedavisi uygulanabilmektedir. Bu hastalıklarda Nd: YAG, argon ya da PDL lazerler tercih edilmektedir. 4 tek 8 hafta aralıklarla tekrarlayan seanslar uygulandığında çok çok başarılı neticeler elde edilmektedir. Doğumsal damarsal benlerde fonksiyonel tek problem yoksa kendiliğinden gerileme olasılığından ötürü en azından 5 yaşına civarı beklenmesi önerilmektedir.

İSTENMEYEN TÜYLERDEN KURTULMANIN EN ETKİLİ KARAYOLU LAZER EPİLASYON

Vücuttan kabul görmeyen tüylerin uzaklaştırılmasında kullanılan lazer tedavisi, ağrılı, uzunca ve iz oluşturma rizikosu durumda durumda olan iğneli epilasyon ve öbür tedavilere muadil tek seçenektir. Bu hedefle Alexandrite, diod ve Nd: YAG lazerler kullanılmaktadır. Lazerle ele geçirilen netice daimi tüy azalmasıdır. İşlem sonrası %5 tek 10 oranında incelen tüyler kalabilmektedir. Yüz kısmında ve incelen tüylerde Nd:YAG lazer tercih edilmektedir.

LAZER EPİLASYON KESINLIKLE BİR DERMATOLOG EŞİLİĞİNDE YAPILMALI

İşlemin dermatolog gözetiminde, emin cihazlarla ve uyumlu dozlarda uygulanması çok mühimdir. Uyumlu olmayan doz kullanımlarında yanıklar ve lekeler oluşabilmektedir. İşlem kış aylarında yapılmalıdır. Deride bronzluk varsa işleme başlamadan döneminden döneminden önce bronzluğun açılması beklenmelidir. İşlem 4 tek 8 hafta aralıklarla muayene uygulamalarıyla beraber 10 tek 12 oturum sürmektedir. Güneş ışınlarına ilişkili yaşlanma ile olan kırışıklıklar ve akne belirtilerinin rehabilitasyonunda lazer yıllardır kullanılmaktadır. Bu hedefle CO2,Er:YAG ve Nd:YAG lazer kullanılmaktadır. Meydana Konulan dik ısıyla kollajen liflerde yükseliş meydana gelmektedir. Siğiller, yara izleri, sedef rahatsızlığı, vitiligo (ala rahatsızlığı), tırnak mantarında da kullanılmaktadır

Hakkında: leydi

İlginizi Çekebilir

Yağ aldırma

Yağ aldırma genellikle kadınların hem genç hem de orta yaşlarında vücutlarını aynada beğenmemeleri sonucu yaptırmak ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir