Anasayfa / ESTETiK / Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer Epilasyon Fiyatları

Kadınların en büyük problemlerinden birisi de istenmeyen tüyler. Bakı kişiler bu konuda çok şanslıyız. Zayıf ve belli belirsiz tüylere sahibiz. Bazılarımız içinse tüyler bir kabus. Sürekli tertemiz ve pürüzsüz görünümlü bir vücuda sahip olmak için her türlü yöntemi deniyoruz. Ağda , jilet, tüy dökücü kremler, epilasyon aletleri ve benzeri şeyler. Dönemsel çözümler sağlayan bu yöntemler dışında bir de uzman doktorlar tarafından uygulanan epilasyon yöntemleri var. Tüy soruna daha kalıcı çözümler getirdiği iddia edilen bu yöntemlere bir göz atmaya ne dersiniz.

4 seansta sonuç
Foto epilasyon deri ve tüy rengi, tüy kalınlığı, derinliği ve vücut bölgesine göre ayar yapılabilen bir ışık verilerek kıl köklerinin yakılması olarak tanımlanıyor. Problemli tüyleri olan her yaştan insanın yaptırabileceği bu yöntem sadece bronzlaşmış ciltlere uygulanmıyor. Acı vermeyen bu epilasyon yöntemini bize Ayderm Dermotoloji Merkezi’nden Dr. Nur Feza Erdoğdu anlattı: “Foto epilasyon yapılmadan önce epilasyon yapılacak bölgeyi inceliyor gerekli tespitleri yapıyoruz. Daha sonra tüyleri boyu 1 – 2 mm olacak şekilde kesiyor ve deriye buz tatbik ediyoruz.
1 saniyede 5 – 6 santimlik bir bölgeye uygulama yapılıyor. Uygulama sırasında teninizde bir sıcaklık hissedebilirsiniz. Ayrıca uygulamadan sonra teninizde bir kızarıklık söz konusu olabilir. Ama bu geçici bir şey bunun dışında yöntemin her hangi bir yan etkisi yok. En iyi sonuç beyaz tende siyah ve kalın tüylerden alınıyor. Tüylerin kaybolma süresi uygulama yapılan bölge ile deri tipi ve tüy rengine göre değişiyor. Örneğin en standart bölge olan koltuk altında dört seansta yüzde 90 sonuç alınıyor. Seansların arası bölgeye göre en az üç hafta en fazla 2 ay arasında değişiyor.” Dr. Erdoğdu, epilasyon sonrası kızarıklık geçene kadar güneşlenmemek gerektiği ve uygulama yapılan bölgeye en az dört gün alkol parfüm vb. maddelerin değdirilmemesi konusunda uyarıyor. Foto epilasyonun maliyetine gelince seans fiyatları yüz, 50 – 200 dolar, koltuk altı 50 – 150 dolar, bacak ise 300 – 1000 dolar arasında değişiyor.

Acısız çözüm
Günümüzde lazer, estetik sektöründe de mucizeler yaratıyor. Lazer epilasyon, özel bir dalga boyunda seçilmiş ve yoğunlaştırılmış ışık yoluyla kıl üreten pigmentin yok edilmesi anlamına geliyor. Bu yöntem 18 yaş üstü kişilere uygulanıyor. Hamileler, hormon bozukluğu olanlar, bronzlaşmış citler ve kanser tedavisi görenlere lazer epilasyon yapılmıyor. Bu yöntemi biz de Epilamed Lazer Epilasyon Merkezi’nden Dr. Özlem Konuk’a sorduk: “Lazer epilasyon yaptırmaya gelen herkese cilt tipini belirleyen bir test yapılıyor. Daha sonra lazer cilt üzerinde gezdiriliyor. Uygulama oldukça kısa. Örneğin bıyık bölgesi 5 dakika, koltuk altı 10 dakika sürüyor. Uygulama sırasında acı hissedilmiyor. Bu yöntemin hiç bir yan etkisi yok. Bu yöntem beyaz tenli, koyu renk tüyleri olanlarda daha iyi sonuç veriyor. Lazer epilasyonun sonuç vermesi cilt ve kıl tipi, metabolizma ve hormonal dengeye bağlıdır. Ortalama 6 – 7 seansta istenmeyen tüylerinizden kurtulabilirsiniz. Seans araları uygulanan bölgeye göre değişiyor. Bu süre 1 – 6 ay arasında olabilir. Epilasyon sonrası güneşlenmeyin ve cımbız, ağda gibi diğer yöntemleri uygulamayın.” Fiyatlara gelince rakamlar problemli alanın genişliği ve tüylerin sıklığına göre belirleniyor. Ortalama fiyatlar şöyle: Yüz 125 dolar, koltuk altı 100 – 125 dolar, kol 400 – 600 dolar, bacak 600 – 1000 dolar.

Evde de epilasyon yapabilirsiniz
Eğer bu yöntemleri yaptırmak istemiyorsanız evde epilatörler yardımıyla tüylerinizden kurtulabilirsiniz. Hem pratik hem de kullanımı kolay bu ürünlerle geçici çözümlere ulaşabilirsiniz. Bu ürünlerden biri Rowenta Expertise Delicate vücut epilatörü. Ürün, tüyleri tamamını kavrayarak çektiğinden koparmadan ve kırmadan alıyor. Cımbızların hemen dibinde bulunan yönlendiriciler; epilasyon sırasında tüyleri cımbızın önünde iterken, küçük masaj parmakçıklarıyla cilde sürekli bir tireşim vererek acıyı en aza indiriyor. Daraltma başlığı sayesinde epilatör, vücudun her bölgesinde kolayca kullanılabiliyor. Rowenta Expertise Delicate’in diğer bir özelliği ise peeling başlığı. Tamamen doğal ve yıkanabilir malzemeden oluşan bu aparat takılarak çalıştırıldığında cildi ölü hücrelerden arındırıyor ve güçsüz tüylerin deri üzerine çıkmasını sağlıyor. Bu ürünün fiyatı 34 milyon 650 bin lira olarak belirlenmiş.

Eğer ille de ağda diye tutturursanız Tefal’ın sir epilatörü “Infinicire” ile tüy sorununa çözüm sunuyor. Tefal İnfinicire tamamen bitkisel ve şeker içermeyen sir granülleriyle çalıştığı için deriye yapışmıyor, diplere kadar ulaştığı için tüyleri kırmıyor. Acı vermeyen İnfinicire, ilk üç kullanımdan sonra tüyleri görünür şekilde zayıflatıyor. İnfinicire’in iç haznesinde eritilen sir granülleri, döner rulo sayesinde kolay ve yumuşakça sürülüyor. 3 – 5 saniye içinde kuruyup beze ihtiyaç duymadan parmak uçlarıyla kolayca çekip alınıyor. Ürünün fiyatına gelince Tefal İnfinicire 30 milyon lira, hassas bölgelerde de kullanılabilen Tefal İnfinicire Varition 43 milyon 200 bin lira.
alıntı

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Yağ aldırma

Yağ aldırma genellikle kadınların hem genç hem de orta yaşlarında vücutlarını aynada beğenmemeleri sonucu yaptırmak ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir