Anasayfa / BİTKİLERLE TEDAVİ / Lavanta Kokusu İle Genç Kalın

Lavanta Kokusu İle Genç Kalın

Bir tutam lavanta ile erken yaşlanma etkilerini daha ileriki yıllara taşıyabilirisiniz. Gençliğinizi garanti altına almak ileriki yaşlardada genç görünmek için bu mor renkli çiçeği evinizden eksik etmeyin..

Kendinizi sinirli ve yorgun halsiz mi hissediyorsunuz? Bir tutam lavanta, her şeyi kontrol altında tutmanıza yardımcı olacaktır. Beş dakika içinize çekeceğiniz hafif bir lavanta kokusu; erken yaşlanmaya neden olan stres hormonu kortisol salgılanmasını yavaşlatarak sakinleşmenizi sağlar.

AFRODİZYAK KOKU
Bu konuda yapılan küçük bir çalışma; lavanta koklamanın sadece kortisol seviyesini düşürmediğini, ilave olarak insan bedenindeki antioksidan aktivitesini yükselttiğini gösteriyor. Bu, lavantanın sağlığa yararlarını sergileyen ilk çalışma değil. Örnek olarak uzun zamandır lavantanın afrodizyak etkisi olduğu biliniyor. (Ayağına masaj yaparken lavanta kokulu bir losyon kullanırsanız ne demek istediğimizi anlarsınız…)

BAŞ AĞRISI İÇİN İLAC
Aslında yapılan birçok araştırma; lavantanın, uykusuzluk probleminede iyi geldiğini gösteriyor. Zaten bu nedenle yastıkların içine hafif bir lavanta kokusu ekleniyor.
* Lavantanın bilinen daha birçok gücü var. Örneğin lavanta yağı, uzun zamandan beri antiseptik ve dezenfektan olarak kullanılıyor.
* Ayrıca, şakaklarınızı lavantayla masaj yaptığınızda, baş ağrısına da iyi geliyor. (Ama yapılan bazı araştırmalar da, fazla lavanta kullanımı genç erkeklerin hormonlarını altüst ettiğini ortaya koyuyor)

alıntı günaydın

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Elma sirkesinin faydaları

Elma sirkesinin bilmediğiniz bir çok faydası var. Her yerden çok ucuza temin edebileceğiniz bu sirke ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir