Anasayfa / Ev ve Dekorasyon / Küçük ev dekorasyonu için fikirler

Küçük ev dekorasyonu için fikirler

 

Ev dekorasyonunuzun, trende uygun olması kadar, sizin zevkinizi ve tarzınızı yansıtması da oldukça önemlidir. Özellikle küçük bir eviniz varsa, yerden tasarruf etmenizi sağlayacak ev dekorasyonu fikirleri bu noktada daha çok önem kazanıyor. Ev dekorasyonu deyince ilk aklımıza gelen ise salon oluyor. Bir evin tüm aile bireylerinin en çok birlikte vakit geçirdikleri alan olan salon, dekorasyonu ve tarzıyla bir bütün oluşturmalıdır. Mobilyadan duvar rengi seçimine, perdelerden halıya kadar doğru renk ve ürün seçimi oldukça önemli.

Küçük bir salonunuz varsa, renk seçiminde koyu renklerden uzaklaşmanızı ve açık renklere daha yakın olmanızı tavsiye ediyoruz. Böylece daha ferah ve iç açıcı bir mekan yaratabilirsiniz. Mobilya seçimine gelince, küçük salon dekorasyonu için son yılların trendi köşe koltuk takımları oldukça iyi bir seçim olacak. Yerden tasarruf sağlamasının yanında, bir de oldukça modern bir görünüm sağlayan köşe koltuk takımları, sadece oturma odaları için değil, küçük salonlarda doğru bir seçim.

Küçük bir mutfağınız mı var?

O zaman mutfak dolaplarında dolap içi çözümler sunan alternatifleri mutlaka değerlendirmelisiniz. Fazladan yer kaplayan masalar yerine, duvara monteli, açılıp kapanan masaları tercih edebilirsiniz. Böylece mutfağınız dilediğiniz zaman daha geniş dururken, dilediğiniz zaman da ailenizle birlikte keyifli yemekler yiyebileceğiniz bir alan olacak. Salon ve mutfaktan sonra, küçük yatak odaları için de önerilerimiz var. Özellikle yatak odalarında kullanılan gömmeli dolaplar, büyük oranda yerden tasarruf etmenizi sağlıyorlar. Yatak odasında da renk seçimi yine oldukça önemli. Koyu renkler, mekanın daha basık durmasına neden olabilir. Açık renkler ile daha ferah bir mekan yaratabilirsiniz.

Hakkında: leydi

İlginizi Çekebilir

Nevresim Takımı

İnternetten alış verişin hızla arttığı bu dönemde artık her ihtiyacınızı sitelerden karşılayabiliyorsunuz.  En ufak ev ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir