Anasayfa / MODA TREND / kotun mavi olanını tercih edin

kotun mavi olanını tercih edin

bayan-kotGünün modasına kapılıp gitmeden önce iki kere düşünün. İlerde pişman olacağınız bir şey yapmayın. Hele bugünlerde daha da dikkatli olun.
Moda öyle garip bir şeydir ki, bugün severek giydiklerinizden 10 yıl sonra utanabilirsiniz. O yüzden satın aldığınız giysileri, sırf herkes giyiyor diye mi alıyorsunuz, yoksa gerçekten hoşunuza gittiği için mi, çok dikkat edin. Aksi halde, üreticilerin sırf satışlara hareket getirmek ve ürün gamını artırmak için piyasaya çıkardığı ve kısa süre için popüler olup ardından kaybolan ürünlerin tuzağına düşersiniz. Bu durumda, gardrobunuz birkaç ay giyilip bir daha el sürülmeyen giysilerle dolup taşabilir. Ama bundan da kötüsü var: Maziye dönüp “Ben nasıl olmuş da böyle iğrenç şeyler giymişim?” diyebilirsiniz ki, bu sizi çok yaralar. Arkadaşlarınıza bile itiraf edemezsiniz. Örneğin 80’li yıllarda zımbalı kot ya da şalvar kot çılgınlığına kapıldıysanız, bugün muhtemelen vicdan azabı yaşıyor ve albümünüzden o fotoğrafları yok ediyorsunuz.

İşte bu yüzden içinde bulunduğunuz dönemin modasına kuşkuyla yaklaşın ve ilerde giymekten pişman olmayacağınız şeyler seçin. Örneğin, 80’lerde Çinkes (acaba böyle mi yazılır?) giydiği için pişman olan birine rastlayamazsınız. Bu yazının bugünlere denk gelmesinin ayrı bir nedeni var. Sizi şu aralar yaşanan benzeri bir çılgınlığa karşı uyarmak, birkaç yıl sonrasında yaşayacağınız vicdan azabından, yol yakınken döndürebilmek…   kadın

Biliyorsunuz, yeni bir kot salgınıdır gidiyor. Orası burası beyazlatılmış, bacaklar, kalçalar gibi belli hatların ortaya çıkarılmasına yarayan kotlardan bahsediyorum. Hatta bazı üreticiler bu beyazlatma teknolojisinin nimetlerini birer fantezi aracına bile dönüştürmüş: Arkadan tanga şeklinde beyazlatılmış kotlar ve hatta hatta, affınıza sığınarak, apış arası beyazlatılmış kotlar var ortalıkta. Üreticiler şansını denemek istiyor olabilir ama bunları satın alıp giyen kadınların olması daha acı bir vaka.   kadinsak.com

Yekten söylemekte fayda var, istisnasız bütün bu kotlar o kadar kötü görünüyor ki! Dahası bu kotların amacı o kadar belli ki (bacakları uzun göstermek, kalçaları daha şekilli ve büyük göstermek…), giyenlerin gerçek vücut durumunu (bastıbacak, küçük kalçalı gibi) ve yaşadıkları kompleksleri hemen anlayıveriyorsunuz. Eh, gerçek sizi açıkça ilan etmekse niyetiniz, bir şey diyemeyiz tabii. Ama eğer mazrufa güveniniz tamsa, sakın ola günün çılgınlığına kapılıp da “Bu kotlardan bir tane de ben alayım.” demeyin. Bu kotları giyenler dışında takdir edilmeyeceksiniz, bunu bilin! Bir de bu kotun üzerine yine şu günlerde pek moda olan, üzerine yama şeklinde parçalar dikilmiş bluz ya da kazaklardan birini giydiyseniz, 5 yıl sonra 80’lerin Harika Avcı’sı gibi görünecek fotoğraflarınız. Bizden uyarması.

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

İç Giyim Modası

İç Giyim modası Her zaman, her yerde şık olmayı seviyor musunuz? Bunun için; yalnızca kullandığınız ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir