Anasayfa / BİTKİLERLE TEDAVİ / Kolesterol Düşürücü Yaşam Şerbeti

Kolesterol Düşürücü Yaşam Şerbeti

Şems Aslan, yaşam şerbeti terifi verdi. bu tarif, Japonların sürekli kullandığı ,evlerinden hiç eksik etmediği bir karışımdır.Bizde bu tarifi siz okurlarımızla paylaşıyoruz.

MALZEMELER:
*2 bardak ceviz içi,
*1 kg. çilek(ahududu veya böğürtlen de olur),
*1 kg. yeşil elma,
*2,5 kg. şeker,
*1 bardak su,
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Önce şeker ve suyu tencereye koyup kaynamaya bırakın.Cevizi havanda yağı çıkıncaya kadar ezin. Çilekleri yıkayın ve küçük parçalar halinde doğrayın. Elmaları  yıkayın  ve kabuklu şekilde küçük küçük doğrayın. Ezilmiş ceviz ile, doğranmış çilek ve elmaları karıştırıp elinizle sıka sıka yoğrurun. İyice ezilip biribirine karşıncaya kadar 5-10 dakika kadar bu işleme devam edin. Sonra şerbeti ocaktan alıpı üzerine ilave edin. 1 saat bekletip tülbentten süzün. İyice ezerek süzün ki meyvelerin özü iyice çıksın.bu karışımı hergün sabah akşam 1 er çay kaşığı kullanın fazla kullanmayın. Çocuklar ve yaşlılar da kullanabilirler.1 ay boyunca düzenli kullanın. Vücudunuzdaki ve cildinizdekİ değişimi fark edeceksiniz.
Bu karışımı buzdolabında saklayın.
FAYDALARI: Kolesterolün düşmesine, zayıflamaya, mide ve bağırsak rahatsızlıklarına, tansiyona, tiroide ve cilt güzelliğine çok faydalı olur. Ayrıca vücuttaki radyosyanun atılamasınada çok etkilidir.Çok yüksek oranda antioksidan içeren bir karışımdır.

Hakkında: leydi

İlginizi Çekebilir

mediglobaltour

Yurtdışından Türkiye’ye sağlık turizmi! Mediglobaltour

  Almanya Dortmund merkezli kurulan Mediglobaltour şirketi, Nermin Duman önderliğinde 3 yıl önce faaliyete geçmiştir. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir