Anasayfa / HABER MAGAZiN / Kol Germe Ameliyatı

Kol Germe Ameliyatı

kol-gerdirme

Kol estetiği ameliyatları arasında en sık yapılanları kol germe ameliyatlarıdır. Kol germe ameliyatlarının temel nedeni kol sarkmalarıdır. Sarkan kolları yeniden toparlamak için kol germe ameliyatı yapılır. Kol germe ameliyatları, kolay başarılı geçen ve kalıcı sonuçlar veren bir estetik ameliyatıdır.

Kollarımız neden sarkar?

Kollarda yaşanan yağlanma sonucunda kollarda biriken yağ kol kasının taşıyabileceğinden daha fazla hale gelir. Ve bu yağlar sarkmaya başlar. Başka bir neden de çok fazla kilo alıp vermektedir.* 130 kiloluk birisi diyet yaparak 85 kiloya indiyse kollarında ve vücudunun diğer bölgelerinde yağlanmalar ve sarkmalar olacaktır.

Kol Germe Operasyonu nasıl yapılır?

Kol germe operasyonlarında, çalışma bölgesi dirsek başlangıcından koltuk altına kadar olan bölgeyi kapsar. Bu bölgede yağları almak ve derileri çıkartmak şeklinde iki ayrı yöntem uygulanır. Bu yöntemleri aynı operasyonda uygulamak da mümkündür. Kol germe ameliyatlarında deri fazlalıkları büyük sorun teşkil ettiğinden bu deriler ve altındaki yağ tabakası da alınır.* Eğer kol sarkması aşırı değilse koltukaltından açılan küçük bir kesi ile işlem gerçekleştirilebilir.* Bu şekilde yapılan kol estetiği ameliyatında, ameliyat izleri de görünmeyecektir.

Kol Germe Ameliyatı

Kol germe ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Ameliyat yaklaşık 3 saat sürer.* Ameliyat bitiminde kol korsesi denen toparlayıcı bir korse takılması gereklidir. Bu korseyi en az 3 hafta boyunca kullanmanız gerekecektir.* 3 hafta sonunda kolda oluşan tüm morluklar ve izler kaybolacaktır. Kolun normal görünümünü alması 3 ayı bulmaktadır.

Kol germe ameliyatı sonrasında ağrı olur mu?

Kol germe ameliyatı sonrasında hasta 1 gün hastanede misafir edilir. Kol germe ameliyatı sonrasında ağrı oluşması kaçınılmazdır. Ancak bu ağrılar doktorunuzun verdiği ilaçlar vasıtasıyla kontrol altına alınabilir.

3 ay sonunda sıkı kollarınız olacak ve istediğiniz elbiseyi rahatlıkla giyebileceksiniz.

Kol germe ameliyatı tekrar edilir mi?

Kol germe ameliyatı bir defa yapılan bir ameliyattır çoğunlukla ikinci bir ameliyata gerek duyulmaz. Ancak çok sık kilo alıp veren biriyseniz doğal olarak kollar yine sarkacaktır. Eğer beslenme düzeninize dikkat ederseniz, çok kilo alıp vermezseniz, ikinci bir ameliyata asla gerek duymayacaksınız.

Hakkında: leydi

İlginizi Çekebilir

Candino Saatlerin En Yeni Modelleri

Candino saatleri dünyada bilinen ve kullanım açısından en çok tercih edilen saat aksesuarlarından biridir. Kullanırken ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir