Anasayfa / SAÇ BAKIMI / Kıvırcık Veya Dalgalı Saçların Kalıcı Düzleştirilmesi Nasıl Yapılır ?

Kıvırcık Veya Dalgalı Saçların Kalıcı Düzleştirilmesi Nasıl Yapılır ?

Kıvırcık Şaçlar bazı bayanlar için büyük sorun olabiliyor. Özellikle aşırı kıvırcık saçlar şekil verme tarama yönünden büyük zorluklara neden olabiliyor.  Düzeltme işlemi için defrize yöntemi kullanılıyor. Defrize ürünleri dünyada şu anda 2 kategoridedir. 1. si klasik defrize 2. si ise yuko sistem denilen 4 saat zarfında uzun süren işlemlerdir.

Yuko Sistemi

1- Şampuan ve Bakım

2- Düzleştirme

3- Sabitleme

4- Koruyucu bakım

İlk önce ilaç şampuanlarla bakım sağlanoyor. ürün sürülmeden önce koruyucu bir katman oluşturmak için koruyucu losyonlar kullanılır. daha sonra 7 ila 20 dakika arasında bir bekleme süresine alınır. Bu bekleme sırasında permada yapılan işlem gibi saçın içindeki kükürt köprüleri ayrılıp, yuvarlak olan kükürt köprüleri düz bir şekle gelmesi için, düz bir şekilde krem sürülür ve beklemeye alınır. Düzleşme sağlanır daha sonra bolca durulanır ve tekrar bakım kremi uygulanır. Saç gelişi güzel şekilde düz kurutulur fön çekilmez. Sonra düzleştirici şaç maşaları uygulanır, seramik olanlar tercih edilmelidir çünkü kalıntı bırakmaması ve elektiriklenme yapmamsı gerekiyor. Bu işlem sonunda sabitleştirici losyon uygulanır ve tekrar kükürt köprüleri düz bir şekilde bağlanır ve bakımı uygulanır.

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Saç Kırıklarının Nedenleri

Bu makalede saç kırıklarının önlenmesi amaçlı saç türünüze yönelik 2 metot bulunuyor Sıcak Yağ Bakımı ...

bir yorum

  1. eger saçınızın kıvırcık olmasını istiosanız yıkadıktan sonra saçınızı örün daha sonra actıgınızda ne kadar dogal we güsel bir görünüm oldugunu sizde farkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir