Anasayfa / MODA TREND / Kilolu Kadınlara Elbise tavsiyesi

Kilolu Kadınlara Elbise tavsiyesi

Şişman ya da kilolu kadınların giyim tercihlerinde oldukça dikkatli olması gerekir. Pantolon seçimini dökümlü kumaşlardan seçmek gerekir. Üst kısım için ise tunik oldukça iyi bir seçim olur. Bacakların üst kısmına kadar inen tunikler ile kiloları saklamak mümkün olur. Büyük desenler yerine koyu tonlar ve mümkün ise tek renk tercih edilmelidir. Dekolte kullanımı oldukça ilgi çekici bir görünüm sağlar. Ancak kesinlikle kemer kullanımından kaçınılması gerekir. Ceket tercihi ise dökümlü kumaşlardan olmalıdır. Mümkün oldukça önünü kapatmamak gerekir. Gece elbisesi modeli ya da etek seçiminde ise dar elbise modelleri yerine bol ve salaş elbiseler tercih edilmelidir.

Geniş Kalçalı Kadınların Elbise Tercihi

Geniş kalçalı kadınların giyinme tercihleri arasında kesinlikle tayt olmamalıdır. Geniş pantolonlar ile de kalçanızı kapatmanıza gerek yok. Dökümlü kumaş düz kesim pantolonlar ile güzel bir görünüm yakalanabilir. Pantolon seçiminde koyu renkler genel tercih olmalıdır. Üst kısmın kalçalar kadar geniş olmaması durumunda dikkati üst kısma çekmek gerekir. Bunun için gömlek ya da kazak tercih edilebilir. Büyük desenler geometrik şekiller ve küçük dekolteler ile dikkatleri çekmek mümkün olur. Etek tercihinde ise kumaş ve sade renkler tercih edilmelidir. Bel oyuğu kalçanın üzerinde başlayan elbise modelleri tercih edilmelidir. Klasik elbise modeli tercihinde ise önemli olan nokta göğüsleri belirginleştirip kalçayı kamufle etmektir.

Hakkında: leydi

İlginizi Çekebilir

Tesettür Elbise Nasıl Seçilmeli

Son zamanlarda bayan giyim modasında tesettür giyim etkisi fazlasıyla öne çıkıyor. Farklı tasarımları ile dikkatleri ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir