Anasayfa / KİLO VERME ZAYIFLAMA / Neden Kilo Veremiyorum

Neden Kilo Veremiyorum

Neden Bir türlü kilo veremiyoruz Hiç Araştırdınızmı?

KİLO VERMEİnsan vücudu zamanla gevşemeye başlar, kaslarını kaybeder, suyu tutuma özelliği azalır. Yağlanma artar.Sarkmalar meydana gelir. Orantısız yağ birikimi ve kasların gevşemesiyle hiçte esnetik olmayan şekil bozuklukları meydana gelir. Bu sorunu diyet ve egzersile düzeltmeye çalışmanıza rağmen başarısız oluyorsanız, hormon yetersizliklerine ve dengesizliklerini mutlaka düşünmelisiniz. Çünkü hiçbir diyetle altta yatan hormon dengesizliği düzeltmeden sonuç alınamaz.Hormon seviyeleri yaşla birlikte geçmeye başlar. Bazende yaşla ilgili olmayan hormon dengesizlikleri görülebilir. Üreme sistemlerindeki hormon bozuklukları çok önemlidir. Hormonlar sisitemdeki denge , kilonuzu sabit kalmanızı sağlar. Dengesizliğin nereden geldiğini ortaya çıkarmak en önemli basamaktır. kendinize aşağıdaki soruları sorarak değerlendirebilirsiniz.

1) Sabah uyanınca yüzünüz şişmi ? Özellikle sabahları yanaklarınızda

 ve göz kapaklarınızda şişkinlik , gözlerinizin altında torbalanma görülüyormu ? Ayak ve ellerinizde şişme varmı ? cevabınız evet ise,  muhtemelen troid beziniz iyi çalışmıyor olabilir.

2) Yüzünüz şişiyormu ? Stres hormonu olan kortizon olabilir.

3) Adet döneminizin öncesinde göğüslerinizde aşırı bir şişlik hissediyormusunuz ? Göğüsleriniz normal ölçülerinden fazla mı büyüyor ? Basenlerinizde ve kalçalarınızda yağ birikimi çokmu fazla ? Armut tipi bir kilo fazlalığınız varmı ?  Sürekli şekerli yiğeceklerimi tüketmek istiyorsunuz ?

Büyük olasılıkla insülün salınımında fazlalıklar olabilir. İnsülin, vücudumuzun karın, kalça, basen bölgelerinde yağ depolayarak yedek enerji oluşturur. Çok fazla insülin yağ demektir.

Yukarıdaki sorulardan en az birine evet diyorsanız, mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

Beslenme seklinide hormanal dengenizi destekleyebileceğinizi unutmayın! İnsülin değerinizi düşürmek için bol miktarda sebze ve meyve tüketin, özellikle meyveleri ayrı bir öğün yada ara öğün olarak tüketin. balık gibi et ürünleri ve faydalı yağlar insülin salımını düşürür. Ekmek, makarna ve şekerli gıdalardan sakınmalısınız. Proteğinli gıdalar ve faydalı yağlar aynı zamanda hem erkek hemde kadınlarda cinsiyet hormonlarının artmasını sağlar. Bu yüzdende diyetinizdeki proteğin miktarıda önemlidir.

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Bebeğinizin Gelişimi Boy Ve Kilo Artışları

Ağırlık: Yeni doğan çocuklarda, üç-beş gün içinde , normal koşullarda doğum kilosunun % 10’unu vermekte. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir