Anasayfa / HABER MAGAZiN / KIBRIS YURTLARI

KIBRIS YURTLARI

kibris-yurtlari-2

KIBRIS YURTLARI

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, güzel doğası, köklü tarihi ve cana yakın insanlarıyla sadece tatilcileri değil öğrencileri de kendisine çekmektedir. Günümüzde üniversite tercihi yapan birçok kişinin özellikle Kıbrıs’ı9 tercih ettiklerini görüyoruz. Bu tercihlerde Kıbrıs’ın stratejik konumunun yanı sıra, doğal güzelliklerinin, kaliteli eğitiminin de payı büyüktür elbet. Siz de Kıbrıs’ta okumak istiyorsanız kalacak yer konusunda sıkıntı çekmeyeceksiniz. Çünkü Kıbrıs aynı zamanda yurtları ile de meşhur bir ülkedir. Kıbrıs Yurtları, öğrencilere kaliteyi, rahatlığı, konforu ve güvenliği bir arada verir. Kıbrıs’a öğrenci akını olduğundan beri birçok yurt açılmıştır. Farklı ücretlerle hizmet veren bu yurtların bazıları yüzme havuzu, restoran hizmetleri ile adeta beş yıldızlı otel havası taşımaktadır. Siz de çocuğunuzun Kıbrıs’ta güzel bir yurtta kalmasını istiyorsanız yurt seçeneklerine bir göz atın.

Öncelikle yapmanız gereken kalmak istediğiniz yurdun özelliklerini belirlemek olmalıdır. Mesela eğer mesafe sizin için önemli ise okula yakın bir yurdu tercih edebilirsiniz. Zaten Kıbrıs’taki yurtların büyük bir bölümü üniversite çevresinde koşullanmıştır. Ama yurdun uzak olması sizi endişelendirmesin. Sürekli gidip gelen servisler ile istediğiniz her an okula ya da merkeze ulaşım sağlanmaktadır. Yine yurdun önemli birimlere yakınlığı da önemlidir. Mesela hastane, postane, bankalar vb. bir yurtta belki de en çok tercih edilen ise tabii ki güvenlikli olmasıdır. Anne babalar yıllarca emek verdikleri çocuklarını uzak mesafelere okumak için gönderirlerken ilk önce güvenli bir yer olmasını tercih ederler. Siz de yurt tercihi yaparken güvenlik görevlisinin ya da güvenlik kamera sistemlerinin olup olmadığına özellikle dikkat edin. Bazı yurtlar barınmanın yanında yemek hizmeti de vermektedir. Ama Kıbrıs’ta bulunan yurtların hemen hepsinde bir kafe veya kantin bulunur. Yemek ihtiyacınızı buna göre karşılayabilirsiniz. Fiyatlar genellikle yurtlarda odada kalan kişi sayısına bağlı olarak değişir. Özel yurtlarda çoğunlukla tek ve iki kişilik odalar mevcuttur. Elektrik, su faturaları yurtta kalan kişilerin kullanımına göre bölüştürülerek ödenir. Bazı yurtlarda her odada TV bulunurken bazılarında da televizyon odaları mevcuttur. Yine banyo, mutfak, etüt odaları, kütüphane, çamaşır odası hemen hemen tüm yurtlarda standart donanımlardır. Yurtların birçoğu öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri bir konumdadır. Lüks ve modernlik ön planda tutulmuştur. Tabii öğrencilerin ilgi ve ihtiyaçları gözetilerek.

Kıbrıs’ta bulunn yurtların fiyatlarını da incelemeniz gerekmektedir. Bunun için Kıbrıs yurt fiyatları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Peki, özel yurt size ne gibi avantajlar sağlar? Her şeyden önce güvenliklidir. Belirli kuralları olduğu için kimse kendi başına girip çıkamaz. Kapınızda güvenlik görevlisi olduğu için gönül rahatıyla uyuyabilirsiniz. Odaları ve verilen hizmeti kaliteli ve temizdir. Temizlikle veya ev düzeniyle uğraşmak zorunda kalmazsınız. Yemek, bulaşık, temizlik gibi dertleriniz olmaz. Siz tamamen derslerinize ve sınavlarınıza konsantre olursunuz. Yemekler kalitelidir. Her damak tadına uygundur. Yemek hazırlama sıkıntısı yoktur. Etüt odası size ders çalışmanız için tüm konforu sunar. Sakin, sessiz bir ortamda dersinizi çalışabilirsiniz. Yine internet bağlantısı sayesinde hem derslerinizi araştırır hem de hoşça vakit geçirirsiniz. Yurt eğitmenleri ile dersleriniz ile ilgili tartışabilir onlardan destek alabilirsiniz. Dilerseniz çevreyi gezebilir, kültür turlarına katılabilirsiniz. Kafanız daima rahat olur. Derslerinizden başka bir şey düşünmek zorunda kalmazsınız. Her şeyi sizden önce düşünülür ve yapılır. Bu yurtlar aldıkları paranın karşılığını elinden geldiğince vermeye çalışır. Üstelik çoğu yurtta kira parasına birçok etkinlikten ve hizmetten faydalanabilirsiniz. daha ayrıntılı bilgi için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

KKTC tarafından işletim iznine sahip olan bu yurtlarda hem okumanın hem de güzel ve kaliteli yaşamın tadını çıkaracaksınız. Anne babalarınız da sizin rahat, güvende ve mutlu olduğunuzu bilerek evlerinde gönül rahatlığıyla kalabilecekler. Şimdiden araştırın sizin isteklerinize uygun bir yurt muhakkak bulacaksınız.

Hakkında: leydi

İlginizi Çekebilir

Candino Saatlerin En Yeni Modelleri

Candino saatleri dünyada bilinen ve kullanım açısından en çok tercih edilen saat aksesuarlarından biridir. Kullanırken ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir