Anasayfa / ESTETiK / Kepçe Kulak ameliyatı

Kepçe Kulak ameliyatı

kepcekulakKulak estetik girişimleri en sık kulak boyutunu küçültme ya da kepçe kulak durumunu düzeltmek amacıyla  yapılır. Kulak kepçesinin normalden daha fazla öne doğru kıvrık olması durumuna “kepçe kulak” adı verilmektedir. Kulak kepçesindeki Y şeklindeki kıvrımın yetersiz gelişmesi ya da kıkırdak kısmın normalden fazla geniş olması, genellikle temel sebeptir.
Operasyon kaç yaşında ve nasıl bir anestezi ile yapılır?
Kulak gelişiminin büyük kısmı 6 yaşa kadar tamamlanmaktadır. Bu nedenle okula başlamadan bu tür ameliyatlar yapılabilmektedir. Bu yaşlarda yapılması okul hayatında meydana gelebilecek travmayı önler. Elbette ameliyatın daha ileri yaşlarda da yapılması mümkündür ve sıklıkla ileri yaşlarda hastalar başvurmaktadır. Küçük çocuklarda ameliyat, genel anestezi altında, büyüklerde ise lokal anestezi ile yapılabilmektedir.
Kulakta görünür bir iz kalıyormu?
Ameliyatta, kulak arkasından yapılan bir kesi ile kulak kepçesinin kıkırdak dokusu açılır. Kulak kepçesinin arkaya doğru kıvrımını sağlamak için uygun yerlerden kıkırdak törpüsü ile kıkırdak inceltilir. Daha sonra kıvrımın kalıcı olması için özel dikişler konur.
Ameliyat kulak arkasından yapıldığı için dıştan herhangi bir ameliyat izi görünmez.
Ameliyat nerede yapılmaktadır?
Çocuklarda genel anestezi altında hastanede yapılırken, erişkinlerde ofis şartlarında lokal anestezi ile yapılır ve hasta hemen evine dönebilir.
Ameliyat sonrası prosedürler nelerdir?
Ameliyat sonunda her iki kulak üzerine baskılı pansuman uygulanır. İki gün sonra hasta pansuman çağrılır ve daha küçük bir pansuman yapılır. Dördüncü günden itibaren tüm pansumanlar açılarak kulakların üzerine gelecek şekilde tenisçi bandajı uygulanır. Hasta bu bandajı 3 hafta süreyle uygular. Ameliyat sonrası 1 hafta kulakta hafif bir şişlik ve kızarıklık olabilir, ancak bu süre sonunda tamamen düzelecektir. 1 ay sonra ise kulağınız adeta ameliyat olmamışcasına rahat olacaktır.

Ameliyat fiyatları 1.000-1.200 Amerikan Doları arasındadır

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Yağ aldırma

Yağ aldırma genellikle kadınların hem genç hem de orta yaşlarında vücutlarını aynada beğenmemeleri sonucu yaptırmak ...

bir yorum

  1. sevda sarıyılmaz

    slm hocam ben tekırda corludan sevda benım basenerımde bırde gübekle yağ var kendım özurluyum yurumekte sorlanıyorum bır kızım var onun gelece ıçın calışmam gerekıyor ama bu yaglarım benım ayagıma sorun etmeye başladı ondan sıse baş furdum nakadarı bana malıyetı cıkar ha bu arada benım durumum çok mukemel deyıldır kımının parası kımının duvası uykun bır fıyat yaparsanız olmayı duşunu yorum yaşım 37 ben sısın cevapınısı beklı yorum sevda sarıyılmaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir