Anasayfa / BİTKİLERLE TEDAVİ / Kaşıntı için Şifalı Bitkiler

Kaşıntı için Şifalı Bitkiler

Kaşıntı insanı rahatsız eden en olmadık zamanlarda ve ortamda ataklar yapan bir rahatsızlık. Kaşıntının birçok nedeni olabilir. Egzama,allerji  ürtiker, psikolojik ve iç organlardan gelen bir rahatsızlık olabilir. Bunun için en iyi teşhisi doktorunuz verecektir. Biz size bitkisel tavsiyelerde bulunuyoruz. Ama en önemlisi doktorun size verdiği ialçarı kullanmanız.

Cilt Kaşıntısı ve Deri Kaşıntısının Bitkisel Tedavisi

•Ölü çiçeğin yaprakları sıcak suda demlenip, sıkılarak elde edilen posa, arpa unu ve sarmısak suyu ilave edilerek krem kıvamına gelinceye kadar iyice karıştırılır. Hazırlanan pomaddan günaşırı kaşınan yere sürülerek deri kaşıntısı tedavi edilebilir.
•Rendelenmiş limon kabukları hamam otuyla birlikte suda pişirilip daha sonra sıkılarak elde edilen posaya arpa unu karış­tırılır. Hazırlanan karışım merhem kıvamına gelinceye kadar sirkeyle iyice yoğrulur. Bu merhem günaşırı kaşınan yere sürülerek deri /cilt kaşıntısı tedavisi yapılır.
•Biberiye bitkisinin çiçekleri, rendelenmiş limon ka­bukları ile birlikte iyice dövülür ve elde edilen karışıma, krem kıvamına gelinceye kadar bademyağı ilave edilerek iyice karış­tırılır. Hazırlanan kremden kaşınan yere sürülerek kaşıntı tedavisi yapılabilir.

Hakkında: leydi

İlginizi Çekebilir

Elma sirkesinin faydaları

Elma sirkesinin bilmediğiniz bir çok faydası var. Her yerden çok ucuza temin edebileceğiniz bu sirke ...