Anasayfa / CiLT BAKIMI / kapatıcı nasıl kullanılır

kapatıcı nasıl kullanılır

Cildinizle ilgili leke, ya da sivilce gibi bir probleminiz varsa, kapatıcılar gerçek birer kurtarıcıdır. Ama doğru kullanılmak kaydıyla.Aksi takdirde istediğinizin tam aksi bir etki elde edersiniz.

Şimdi size Cameron Diaz ve Britney Spears’ın ciddi sivilce problemi var desem, muhtemelen “Hadi canım” dersiniz. Aslında leke, morluk ve sivilce gibi cilt problemlerine sıkça rastlanır ama önemli olan bunları kapama becerisine sahip olmaktır. Bu nedenle makyözlerin uyguladığı makyaj hilelerinden bahsetmek yararlı olabilir.

Altın kural: Fazla kapatıcı sürmeyin. Kapatıcıyı hiç sürmemek, çok fazla sürmekten daha iyidir. Kapatıcıyı gün ışığından ve doğru araç gereçle sürün.

Uygulama yöntemi: Kapatıcıyı kullanmak istediğiniz bölgeye az miktarda toner (ciltte kalan makyaj artıklarını ve eser miktarlardaki kimyasal kalıntıları temizliyor ve cildin nemini sağlıyor) sürün. Böylece bu bölgede bulunan fazla miktardaki yağı kurutmuş olursunuz. Şimdi her zaman olduğu gibi fondöteninizi sürün. Son olarak da fondöteninizle tam olarak aynı tonda olan kapatıcıyı sivilcenin üzerine sürün. Bunu tamamen kapanması gereken noktaya dokunmadan, dışa doğru yayarak cildinize yedirin. Son olarak da pudranızı sürün. 

Sivilcenin daha çabuk kuruması için: Antibakteriyal içeriği olan, örneğin Body Shop’un Tea Tree Oil Cover Stick gibi bir ürünü tercih edin. Ancak bunu kullanırken, önce elinize bir parça sürün. Doğrudan tüpten kullanırsanız, ürüne enfeksiyon bulaştırabilirsiniz. Elinizin tersine sürdüğünüz kapatıcıyı bir kulak çubuğu yardımıyla sivilcenize sürün.

Fondöten sürüyorsanız… Kapatıcıyı her zaman fondötenden sonra uygulayın. Fazla makyaj cildi yaşlandırır ve kapatıcıyı fondötenin üzerine sürerseniz, sadece ihtiyacınız kadarını kullanmış olursunuz.

Fondöten sürmüyorsanız… Bu şekilde daha doğal bir görünüm sağlayabilirsiniz. Makyajı bitirirken azıcık kapatıcıyı bir fırça yardımıyla küçük kızarıklık, iz ve sivilceleri kapatırken kullanabilirsiniz. 

Sivilceniz ve yüzünüzdeki leke kırmızıysa… Öncelikle yeşil tonda bir kapatıcı sürerek kızarıklığı azaltın. Ama miktarı iyi ayarlayıp az sürün, aksi takdirde gri bir renk elde edersiniz. Üste de az miktarda kapatıcı ile, üzerine az miktarda yarı saydam pudra sürün.

En sık yapılan hata: Sivilceyi uygulama öncesinde sıkmak. Birincisi bu kızarıklığı artırır. İkincisi, kapatıcı, nemli cilde tutunamaz ve yapışkan, parçacıklı bir hal alır. Bu nedenle sivilcenizin üzerine kapatıcı sürün ama fazla ovalamyın, çünkü bu sürdüğünüz miktarın yüzde 90’ını alır.

Nereyi hedeflediğinize karar verin. Gözlerinizin altı için kullanıdığınız kapatıcıyı sivilceler üzerinde kullanmayın. Sivilce ve lekeler için daha sabitleyici ve kuru bir ürüne gerek vardır. Ayrıca bunlar için kullanacağınız ideal ürünün anti-bakteriyal özellikleri de olmalıdır. Göz bölgesi içinse, deriyle hareket eden nemlendirici bir ürün kullanılmalı. Eğer her şey için tek bir ürün kullanacak olursanız, bu gözaltı kapatıcısının bir sivilceyi azdırmasıyla, ya da anti-bakteriyal kapatıcının göz çevresinde hassasiyeti artırmasıyla sonuçlanabilir.

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Akne tedavisinde çeşitli yöntemler

Acne çirkin olabilir ve utanç verici, ama tedavi edilebilir ve etkilerini minimize edilebilir. Doğal akne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir