Anasayfa / CiLT BAKIMI / Kalıcı Makyaj Hakkında Bilgiler

Kalıcı Makyaj Hakkında Bilgiler

kalici-makyajKozmetiğe alerjisisi olan kişiler, sporcu bayanlar veya   Sürekli makyaj yapmak zorunda iseniz ve bundan sıkıldıysanız  kalıcı makyaj size çare olabilir. Kalıcı makyajı nedir dersek, inorganik kök boyaların iğne yardımıyla epidermis’e (üst deri) zekredilmesi ve renk oluşmasını sağlaması olarak tanımlayabiliriz. Kalıcı makyaj, özellikle dudak, göz çevresi ve kaşlara uygulanıyor ve sizi Gün boyu makyaj derdinden kurtarıyor.

Makyaj yapmak kimileri için çok zor gelebilir. Bazende çok aceleniz olduğunda sizi sıkıtıyada sokabilir randevunuza ,  geç gitmenize bile  neden olabilir. bazı bayanlar içinse bir eeğlenceli bir olaydır. Ne olursa olsun çoğumuz Güne başlarken en azından bir ruj sürmeden sokağa çıkmıyoruz.

İşiniz gereği her gün bakımlı ve şık görünmek istiyorsunuz. Ama her gün makyaj yapmaktan da sıkıldınız. Önerimiz kalıcı makyaj… Dünyada yaklaşık 15 yıldır yapılan bu işlem, Türkiye’de 5 yıldır uygulanıyor. Bu işin Türkiye’deki uzmanlarından biri de Diri Instıtut De Beaute.

Kalıcı makyaja en basit tabiriyle geçici dövme diyebiliriz. Kullanılan materyaller ve boyalar dövmeyle aynıdır. Ancak “mikro pigmentasyon” olarak adlandırılan kalıcı makyaj, dövmeden çok önemli bir farkla ayrılıyor. Dövme esnasında kullanılan kök boyaları kaslara kadar zikrediliyor, fakat mikro pigmentasyonda üst derinin alt tabakasında bu işlem son buluyor.

Kalıcı makyajı kısaca, inorganik kök boyaların iğne yardımıyla epidermis’e (üst deri) zekredilmesi ve renk oluşmasını sağlaması olarak tanımlayabiliriz. Kalıcı makyaj. Özellikle dudak, göz çevresi ve kaşlara uygulanıyor ve sizi gün boyu makyaj derdinden kurtarıyor.

Uygulama
Önce kişinin cilt analizi yapılıyor. Ve hangi renklerle daha uyumlu olabileceği tesbit ediliyor. Bu işlem, kişinin saç, göz ve cilt renklerinin baz alınmasından daha büyük önem taşıyor. Zira ciltte mavi, sarı, kırmızı gibi ana renkler mevcut. Kök boyaları bu renklere göre değişikliğe uğruyor.

Bu aşamadan sonra Anestezi ile mikro pigmentasyon yapılacak bölge uyuşturuluyor. Anestezi çoğunlukla kremlerle uygulanıyor. Doğal pigmentlerle, inorganik Maddelerden hazırlanmış pigment boyaları bir kapsülde karıştırılıyor ve istenilen renk elde ediliyor.

Daha sonra iğne yardımıyla, örneğin dudak kontörü yapılacaksa dudağın çevresi küçük vuruşlarla boyanıyor. Boyanın epidermise zekredilmesi yaklaşık 3.5 Saat sürüyor. İstenirse, dudak içi de doldurabiliyor. Tabii o zaman bu süre uzuyor.

Birinci seans sonrasında ilk iki gün içinde kontürler kayboluyor. Sonra tekrar geri geliyor. Estetik olmayan tek aşama bu. Zira boyalar tekrar geri geldiğinde kontürün yapıldığı bölgelerde bir kabuklaşma meydana geliyor. Fakat bir hafta içinde bu kabuklaşma kayboluyor. Bir Ay kadar bir süre sonra da ikinci kontür yapılıyor ve işlem bitiyor. Yeni yüzünüzün ömrü, eğer cildiniz yağlı değilse, beş yıl. Aşırı yağ salgılayan bir cilde sahipseniz, ömrü 2.5 yıla düşüyor.

Yan etkisi var mı?
Bilinen bir yan etkisi yok. Sadece Alerjik bir cilde sahip olanlara ve Kemoterapi tedavisi görenlere uygulanmıyor. Uygulamadan sonraki komplikasyonları en aza indirmek için solaryum ve güneş ışığından bir müddet uzak durmak, uygulama sırasında yapılan bölgeyi Su ile temas ettirmemek büyük önem taşıyor.

Gelelim fiyatına. Mikro pigmentasyon için ödeyeceğiniz ücret, beş yıl boyunca makyaj malzemelerine vereceğiniz paradan daha az.

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Akne tedavisinde çeşitli yöntemler

Acne çirkin olabilir ve utanç verici, ama tedavi edilebilir ve etkilerini minimize edilebilir. Doğal akne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir