Anasayfa / Kahvenin Faydaları

Kahvenin Faydaları

Kahvenin Faydaları
AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI’de yapılmış bulunan tek araştırmada , kahvenin kalp damar hastalıkları , tip 2 diyabet , intihar ve nörolojik sıkıntılar nedeniyle ölüm riskini azalttığı saptama edildi .
Ölüm riskini azaltıyor

American Heart Association Journal’da yer alan yazıda yer verilen araştırmaya göre , günde itinalı olarak birden çok fincan kahve içmek tek takım hastalıklardan ölüm riskini azaltıyor .
Araştırmacıların 30 sene süresince takip ettikleri tahmini 168 bin bayan ve 40 bin adam üzerinden elde ettikleri bulgulara dayandırılan yazıda , kafeinli ya da kafeinsiz itinalı kahve içmenin kalp ve damar hastalıkları , tip 2 diyabet , intihar ve nörolojik sıkıntılar nedeniyle ölüm riskini azalttığı belirtildi .

Araştırmacılardan Harvard Üniversitesi Topluluk Sağlığı Okulu Doktora Öğrencisi Ming Ding , yazıda yer alan izahında kahvede yer alan biyoaktif bileşenlerin insülin direncini ve sistematik inflamasyonu azalttığını bildirerek , kahve içme ile ölüm oranının düşmesi arasındaki ilişkinin nedeninin tam anlamıyla meydana çıkması amaçlı daha fazla çalışmaya sebep olduğunu vurguladı .
Makalenin yazarlarından Harvard Üniversitesi profesörlerinden Frank Hu da itinalı kahve tüketiminin sıhhatli ve dengeli tek beslenme ile değerlendirilmesi gerektiğini kaydederek , gebeler ve çocukların kafein içerir kahve ve öbür içecekler ile ilgili bilinçli olmaları gerektiğini belirtti .

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Dalyan Köfte Tarifi

Dalyan Köfte Tarifi İçingereken Malzemeler 1 kilogram dana kıyma 2 adet soğan(rendelenmiş) 1 su bardağı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir