Anasayfa / İnsülin Tedavisinde Enjeksiyon Tarih Oluyor

İnsülin Tedavisinde Enjeksiyon Tarih Oluyor

İnsülin Tedavisinde Enjeksiyon Tarih Oluyor
Diyabet hastalığında uygulanan insülin tedavisinde hasta olanların hayatını zorlaştıran enjeksiyonun yerini , ağızdan edinilen kapsül şeklindeki haplar alacak .

Hacettepe Üniversitesi ( HÜ ) Tıp Fakültesi Endokrinoloji ve Metabolizma Bilim Dalı Öğretim Azasi Profesyonel . Dr . Okan Bülent Yıldız , diyabet hastalarının en kocaman sıkıntılardan birinin hastalığın tedavisinde kullanılan insülinin enjeksiyonla yapılması olduğunu belirterek , bilhassa çocuk yaş hasta grubu amaçlı bunun sorun yaratabildiğini vurguladı . Yıldız , bu hasta olanların kendilerini strese sokarak moral bozukluğu yaşayabildiğine işaret ederek ” Zaten kolay değil bir yaşamı meydana gelen hastalar amaçlı yaşam standartlarını zorlaştıran ve yabancı bir seçenekleri de bulunmayan enjeksiyona ilişkili olmak , sorun olabiliyor . Çocuk hastalar amaçlı bu vaziyet daha da ağır seyredebiliyor ” diye sohbet etti .

Prof . Dr . Yıldız , ” Bir Sonraki yıllarda , zoka dışarısında , ağızdan insülin alınması olası olabilecek . Bunun müjdesi gelecek ama şu an amaçlı süre vermek doğru değil . Ağızdan alınacak tedavi , hasta amaçlı kolaylık sağlayacak . Enjeksiyon korkusu olmayacak ve buna ilişkili stres ortadan kalkacak ” dedi .

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Dalyan Köfte Tarifi

Dalyan Köfte Tarifi İçingereken Malzemeler 1 kilogram dana kıyma 2 adet soğan(rendelenmiş) 1 su bardağı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir