Anasayfa / FORMUNUZU KORUYUN / İnce ve sıkı kollar için

İnce ve sıkı kollar için

Kadınların en büyük problemlerinden biri de sarkan kollardır, özellikle de kolsuz giysileri üzerimizden çıkarmadığımız yaz günlerinde. Kollarınızı sevmiyorsanız, onların daha ince ve sıkı olmalarını istiyorsanız, o zaman tek yapmanız gereken bu egzersizler.

Havaların en sonunda ısındığını hissetmeye başladığımız ve kendimizi forma sokmaya çalıştığımız şu günlerde, vücudumuzun neredeyse unutulmuş, en az çalıştırılan kaslarından olan triseplerden bahsetmek istiyorum. Trisep sözcüğü, size bir şey ifade etmiyorsa; o zaman önerim, üzerinize kolsuz bir tişört giyip ayna karşısına geçmeniz olacak. Şimdi aynaya bakıp, kolunuzu kaldırarak sanki karşısınızda birisi varmış gibi el sallayın. İşte el salladğınızda, üst kolunuzun altında sallanarak, sizi sinir eden yumuşak et kümesi, çalıştırılmamış trisep bölgesidir.  kadinsak.com

Üst kolunuzun arka kısmında, omzunuzdan dirseğinize inen bu kas, üst kolunuzun üçte ikisini kaplar. Bu kaslarla ilgili ana problem, bunları çalıştıran doğal bir hareketin olmamasıdır. Örneğin; yerden bir şey alıp kaldırırken bisep kaslarınızı, yani pazularını otomatik olarak kullanırken, normal hayatınızda yaptığınız herhangi bir trisep kaslarını çalıştırmaz. Bu nedenle zayıflayan bu kaslar, yaşla beraber kendilerini iyice bırakarak, yumuşak ve sarkık bir hal alırlar. Bunun sonucunda da canınızı sıkacak bir görüntüye sebep olabilirler, özellikle kolsuz bir bluz giydiğinizde. Ama endişelenmenize gerek yok. Çünkü düzenli olarak yapacağınız egzersizlerle bu sorunu tamamen ortadan kaldırabilirsiniz. Trisepler, az çalıştırılan kaslar olduklarından, egzersize çabuk cevap verirler ve kollarınız kısa zamanda şekle girer. kadın

Bu kasları çalıştırmak için yapmanız gereken egzersizlere gelince…

 Daha önce hiç ağırlık ve direnç çalışması yapmadıysanız, bu egzersiz tam size göre.
1. Yüzünüzü duvarara vererek başlayın. 
2. Şimdi yere çökerek şınav pozisyonu alın. Poponuz, sırtınız ve başınız bir hat oluşturacak şekilde gövdenizi öne eğin.
3. Bunu yaparken üst kollarınızda yanma ve gerilme hissetmiyorsanız, hareketi doğru yapamıyor olabilirsiniz. 
4. 10 sayıdan oluşan 3 set yapın. Set aralarında 15 ila 60 saniye dinlenin.

 

  Diğer Hareketler

1. Ayakta durun. Omuzlarınız germeden, düşük ve serbest bırakın. Karın kaslarınızı sıkın, göğsünüz dik dursun.
2. Kollarınızı başınızın üzerine kaldırıp bileklerinizi çapraz tuttuktan sonra, ellerinizi yumruk yapın.
3. Kol, omuz ve sırtınızın üst kısmında bulunan kasları iyice tutup bir süre bekleyin. Sonra serbest bırakın.
4. 10 sayıdan oluşan 3 set yapın. Set aralarında 15 ila 60 saniye dinlenin.

 Bu egzersiz için çok yüksek olmayan sert bir zemine ihtiyacınız var. Sert bir divan/yatak, bir bank olabilir. 
1. Divana oturur gibi yapın. Ama elleriniz divanın kenarında olurken, kalçanız da havada olsun.
2. Şimdi divana tutunun, kollarınızı kalçanızdan daha geniş olacak şekilde açın ve tamamen kol kaslarınızı kullanarak vücudunuzu alçaltın. Tekrar başa dönün.
3. 10 sayıdan oluşan 3 set yapın. Set aralarında 15 ila 60 saniye dinlenin.

  Diğer Hareketler

 1. Sağ elinize hafif bir dambıl alın. Dambılınız yoksa, su dolu şişelerden ya da konservelerden de faydalanabilirsiniz. 
2. Avuç içleriniz vücudunuza baksın. Sağ ayağınızı yere basarken, sol diziniz ve sol elinizi gene divan gibi sert bir zemin üzerine koyun. Sol kolunuzu dirsekten kırın.
3. Şimdi dirsekten kırdığınız kolu geriye doğru itin. Kolunuzun, omzunuzdan dirseğe kadar olan kısmı yere paralel olmalıdır. Egzersizi yaparken, bu pozisyonu korumaya dikkat edin. Ayrıca dirseğinizi de vücudunuza yakın ve sırtınızı da düz tutun. 
4. 10 sayıdan oluşan 3 set yapın. Set aralarında 15 ila 60 saniye dinlenin.

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

İştahınızı azaltmanın yolları

Yemek aralarında mutfağı turluyor, yemekten sonra bile buzdolabının önünden ayrılamıyor, akşam üstü çaylarında ve gecenin ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir