Anasayfa / AiLE HAYATI iLİŞKİLER / İlk Buluşma Taktikleri

İlk Buluşma Taktikleri

İlk buluşma biraz zor olabilir

İlk buluşmalar her zaman mide kramplarına, uykusuz gecelere ve heyecanla beklenen saatlere dönüşür. Bu yüzden iyi bir ön hazırlık şarttır İlk buluşmalar her zaman mide kramplarına, uykusuz gecelere ve heyecanla beklenen saatlere dönüşür. Bu yüzden iyi bir ön hazırlık şarttır.

İlk kez buluşacağınız erkek, en yakın arkadaşınızın çalışma arkadaşı ve siz onu daha önce hiç görmediniz. Anlatılanlara göre uzun boylu, buğday tenli, kariyerinde emin adımlarla ilerleyen mükemmel bir erkek. Ama bu tanımların yarısının doğru olma ihtimalini düşünerek, siz de mini bir araştırma yapmalısınız.

Buluşmaya gitmeden önce önce saatlerce telefonda konuşmayın. Uzun konuşmalar, hayallerinizi büyütmenizden ve acı gerçeği geciktirmenizden başka bir işe yaramaz.

YER BELLİ OLSUN
* Çok kalabalık bir mekanı, özellikle ilk buluşmanızda, buluşma yeri olarak seçmeyin. Zaten bu yeterince heyecanlı ve tedirgin bir buluşma olacağından işinizi daha da zorlaştırır. Çok sakin bir yer de ilk buluşma için tavsiye edilmez.

* Buluşacağınız yeri kesin olarak belirleyin. Eğer barda buluşacaksanız, kapıda bekleme veya içeri girme gibi detayları belirlemelisiniz. Cep telefonunuzu unutma veya şarjının bitmesi gibi durumları göz önüne alırsanız, ağaç olmaktan da kurtulursunuz.

KLASİK AMA ŞIK
*Giyiminizi kesinlikle abartmayın. Nasıl giyineceğinize karar veremediğiniz yerlerde kesinlikle buluşmayın. Yoksa sizin saten gömlek, kumaş pantolonla gittiğiniz bir partide, herkesin jean pantolon ve spor ayakkabı giydiğini görüp, yerin dibine girebilirsiniz.

* İddiasız, klasik, fakat şık seçimler yapın. O güne kadar giymediğiniz bir kıyafeti giymeyi aklınızdan bile geçirmeyin. Görünüşünüzde yapmayı düşündüğünüz yenilikleri başka bir zamana erteleyin.

* Pembe ve mavi gibi terlediğinizi belli eden renkte gömlekler, tişörtler giyinmekten kaçınmalısınız. Böyle bir durum karşısında, karşınızdaki erkeğin gözleri kol altınıza takıldıkça çok gerilir ve huzursuz olursunuz.

GÖZLERİNE BAKIN
* Havadan sudan gereksiz konuşmalarla vaktinizi harcamayın. Bilmek istediklerinizi bir an önce öğrenirseniz, karar verme süreciniz de o kadar hızlanır. Böylece birkaç kez buluşma riskini de ortadan kaldırmış olursunuz.

* Tuvalete gitmek veya telefonla konuşmak için masadan kalkınca kısa sürede yerinize dönmeye özen gösterin.

* Onunla paylaşmak istediğiniz hikayeleri anlatmadan önce gözlerinin içine bakın. İlgili mi, yoksa esniyor mu? Eğer esniyorsa anlatan değil, dinleyen taraf olun kısa bir süre için.

Gerektiğinde hayır demeyide bilin

Aslında bu sadece ilk buluşmaya özgü bir kural değil. Gerektiği yerde evet veya hayır kelimesini çekinmeden kullanmalısın. Sırf ondan hoşlanıyorsun diye her söylediğini kabul edersen, bir süre sonra senin kişiliksiz olduğunu düşünmeye başlayabilir. Üstelik kimi zaman “Hayır” demeyi becerebilmek de ilişkide iplerinin sadece onun elinde olmadığı izlenimi verir.

Gereksiz övgülerde Bulunmayın

Ondan çok hoşlanıyor olabilirsin ama bunu her defasında belli etmene gerek yok. Bırak kafasında biraz soru işareti kalsın. Erkekler, karşısındaki kızın kendisine hayran olmasını isterler ama bundan emin olduklarında artık çaba gösterme zahmetinde bulunmazlar. Yeteri kadar cool olduğunda, hem daha çekici hem de çözülmeye değer olduğunu unutmamalısın.
* Maydanoz, susam, pul biber, tarçın gibi dişin arasına kolayca kaçabilecek yiyeceklerden uzak durun. Sipariş etmeseniz de, yemeğin içinden çıkma ihtimalini göz önüne alarak yanınızda mutlaka diş ipi bulundurun. (Hülya Dergisi)

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Aşk Testi

Aşkıda derecelendirebilirmiyiz acaba. Peki bu neye göre belirlenir? Beraber olduğunuz eşiniz yada sevgiliniz sizi ne kadar sevdiğini ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir