Anasayfa / HABER MAGAZiN / iç çamaşırı alırken nelere dikkat etmelitiz

iç çamaşırı alırken nelere dikkat etmelitiz

İç giyim şeçerken genellikle güzel renkler ve seksi çamaşırları tercih ediyoruz. peki sağlığımızı düşünüyorumuyuz ?  Bu sorunun cevabu hayır olsa gerek. Oysa iç çamaşırı seçerken, daha itinalı davranmalıyız.

Üzerimize giydiğimiz kıyafetlerin seçiminde hepimiz çok titiz davranırız. Tercihimizi yaparken, modelinin, renginin ve en önemlisi de rahatlığının uygun olmasına önem veririz. Ancak, iç çamaşırı söz konusu olduğu zaman, birçok noktayı gözden kaçırır, ihmal ederiz. Oysa iç çamaşırı seçerken, dış giysilerimizden daha titiz davranmamız gerekir. Uzmanlar, iç çamaşırı satın alırken pamuklu kumaşların, dar olmayanların ve doğal boyalarla renklendirilmiş olanların tercih edilmesini öneriyor. 

Kimi kadınlarda iç çamaşırının lastik yerinin deriyle temas ettiği bölgede yanma kaşınma , kızarmalar meydana gelir. Bu nedenle kişiler, neye alerjilerinin ve hangi iç çamaşırların kendilerine uygun olduğunu önceden belirlemeli. Ayrıca, iç çamaşırların vücudu rahat ettirecek nitelikte olmalarına dikkat etmek gerekir. Çamaşırların vücudu sıkması durumunda, o bölgedeki yağ dokusunda bazı kayıplara yol açabilir. Bunun yanında, baskı oluşan deri bölgelerinde temastan dolayı egzama gibi rahatsızlıklar meydana gelebilir.

Pamukludan şaşmayın
Pamuklu iç çamaşırı giymeyi tercih etmiyor olabilirsiniz ama en azından pamuk oranının yüksek olduğu ürünleri giymekte fayda var. Öte yandan kişinin hiçbir şikayeti, herhangi bir maddeye reaksiyonu yoksa, naylon çamaşır da kullanabilir. Ancak, yaz aylarında özellikle naylon içeren çamaşırlardan uzak durmak önem taşıyor; çünkü terleme nedeniyle oluşan mantar enfeksiyonları yaz aylarında daha sık görülüyor.

İç çamaşırında son zamanlarda iyice moda olup, kullanımı yaygınlaşan string’leri bazı kadınlar çok rahat ve kullanışlı bulsa da bunları olabildiğince az giymekte fayda var; çünkü bu slipler, eğer giyilen pantolon sentetikse veya sentetik karışımından oluşuyorsa ve kişinin sentetiğe karşı duyarlılığı varsa, ciltte yine bazı egzamaların ortaya çıkmasını kolaylaştırıyor.

Sütyen çok sıkı olmamalı
Herkesin göğüs yapısı birbirinden farklıdır. Bu nedenle uygun sütyen seçerken, çok sıkı olmamasına ve lastiğin tene temas etmemesine dikkat etmek gerekir; çünkü, eğer lastik açıktaysa, lateks allerjileri meydana gelebilir. Ayrıca sıkı sütyenler kan dolaşımını engeller, kızarıklıklara, cilt hassasiyetine ve zaman içinde deformasyona sebep olabilirler. 

Siyah ve beyazdan sıkılıp renkli çamaşırlara yöneldiyseniz, kullanılan boyalara dikkat etmeniz gerek. Bunun nedeni bazı boyamalarda, içeriğinde kanserojen madde bulunan boyalar kullanılabilmesi. Bu yüzden aldığınız iç çamaşırların doğal boyalarla renklendirilmiş olup olmadığını öğrenin. 

Boya maddesi kadar, iç çamaşırların yıkanması da büyük özen gerektirir. Deterjanlara karşı allerjiniz varsa, az miktarda deterjan bile rahatsızlık verebilir. Böyle durumlarda kullanacağınız deterjanın özelliğine ve yıkadıktan sonra çamaşırı iyi durulamaya dikkatli özen gösterin.

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Candino Saatlerin En Yeni Modelleri

Candino saatleri dünyada bilinen ve kullanım açısından en çok tercih edilen saat aksesuarlarından biridir. Kullanırken ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir