Anasayfa / KİLO VERME ZAYIFLAMA / HIZLI KİLO VERMEK Mİ SAĞLIKLI KİLO VERMEK Mİ ?

HIZLI KİLO VERMEK Mİ SAĞLIKLI KİLO VERMEK Mİ ?

Kilo vermek, fit ve sağlıklı bir vücuda sahip olmak son yıllarda adını sıkça duyduğumuz bir konu olmaya başladı. Hemen hemen herkesin az çok bir şeyler bildiği bu konuda doğrular olduğu kadar yanlışlara da sıkça rastlamaktayız. Peki kendinizi bu yanlış bilgilerden veya eğitimsiz kişilerden korumak için nasıl davranmalısınız? Aslında önemli olan da bu.
Bu noktada size hayattan basit bir örnek vermek isterim. Evinizin muslukları veya elektrik tesisatı bozulduğunda kimi ararsınız? Ya da otomobiliniz arıza yaptığında kime gidersiniz? Peki hasta olduğunuzda sağlığınızı kime emanet edersiniz? Cevaplarınızı duyuyorum. İşte geldik kritik noktaya. Kilo sorununuz varsa kime gideceksiniz? Her şey aslında bu noktada karışıyor. Çünkü zayıflama sektörü  ne yazık ki artık bir sektör haline geldi  size çok fazla seçenek sunuyor. Hangi internet sitesine girseniz veya hangi tv kanalını açsanız bu konuyla alakalı bir şeyler bulabilirsiniz. Kendinizi, aslında sağlığınızı emanet ettiğiniz kişilerin eğitimli olmasına dikkat etmeniz, size 1 haftada kaç kilo verdireceklerine verdiğiniz dikkatten fazla olmalı.
Diyetisyenler beslenme tedavisi yapma konusunda yetkiye sahip tek meslek grubudur. Beslenme tedavisini biraz açarsak ; kilo verme, kilo almanın yanı sıra diabet tedavisi, hipertansiyon, kolesterol yüksekliği, akut veya kronik böbrek yetmezlikleri, hamile ve emzikli bayanların beslenmesi, okul öncesi, okul çağı ve ergenlikte beslenme, nutrisyon tedavileri, onkoloji hastalarında beslenme gibi aklımıza ilk gelen alanları sayabiliriz.  diyet
Kilo vermek istiyorsanız sağlığınızı riske atmamak adına size doktor ve diyetisyen hizmetini beraber sağlayabilecek yerleri tercih edin. Kilo vermekte amacınız her hafta 2-3 kg olmamalı. Çünkü vücudunuz bu kadar hızlı verilen kiloya adapte olmakta zorlanıp size yepyeni sağlık sorunları çıkarabilir. İlk hafta 1-2 kg arası kilo veriminiz normaldir, çünkü vücut ilk hafta suyunu boşaltır. Fakat ilerleyen haftalarda bu rakam 500-750 g maksimum 1 kg civarına düşmelidir. Düşmüyorsa, siz hala hızla kilo veriyorsanız ya size uygulanan programı ya da gittiğiniz uzmanı sorgulayın.
Size 1-2 aylık programlarla hızlı kilo verdirme sistemiyle çalışan kliniklerden uzak durun. Unutmayın önemli olan öncelikle sağlığınızdır.  kadinsak.com
Sağlığınızı daha da iyileştirmek kilo verme programlarının birinci hedefidir. Olmanız gereken kilonuz arttıkça bozulan sağlığınız, kilonuzu verdikçe daha da düzelmelidir. Düzelmiyorsa aksine siz kendinizi daha yorgun, bitkin ve hasta olmuş hissediyorsanız önce bir doktora ardından da bir diyetisyene başvurun. UNUTMAYIN ÖNEMLİ OLAN SAĞLIKLI KİLO VERMEKTİR !!
Dyt. Gülen AKBOYAR

Hakkında: Gulen_Akboyar

İlginizi Çekebilir

Bebeğinizin Gelişimi Boy Ve Kilo Artışları

Ağırlık: Yeni doğan çocuklarda, üç-beş gün içinde , normal koşullarda doğum kilosunun % 10’unu vermekte. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir