Anasayfa / SAĞLIKLI VE DENGELi BESLENME / Hızlı kilo verdiren diyet önerileri

Hızlı kilo verdiren diyet önerileri

 

kilo-verme

Her insanın metabolizması farklı çalıştığı için, herkes kendine uygun diyeti deneme yanılma yöntemiyle bulunur. Ama kısa süreli 3-5 gün birini 1 hafta bir diğer diyeti yaparak hangisinin etkili olduğunu bulamazsınız. Bunun için yapacağınız diyetlerde mutlaka 1 ay devam edin ve verdiğiniz kilo miktarını ve ne kadar zorlandığınızı bir kenara not alın. Daha sonra yaptığınız diğer diyetlerle karşılaştırarak en mutlu olduğunuz diyeti bulabilir ve buna devam edersiniz.

Karatay Diyeti

Prof. Dr. Canan Karatay kalp hastalıkları uzmanı olduğu için, hangi besinlerin kalp için sağlıklı ve hangilerinin sağlıksız olduğunu iyi bilir. Onun önerilerine kulak vermek, kilo vermenin yanı sıra kalp ve damar sağlığımıza da iyi gelecektir. Canan Karatay’ın diyet önerilerinde genellikle birden bire bir şok diyet değil, yavaş yavaş ve dengeli, yiyerek zayıflamayı öneren, katı kuralları olmayan öneriler bulunuyor.

Çiğ besin diyeti

Bu diyet Amerika’daki bayanlar arasında son dönemlerde en popüler diyetlerden. Diyetten çok çiğ beslenmeyi alışkanlık haline getirmeyi savunan bu diyet katı kuralları ile dikkat çekiyor. Günlük 180 kalori alacağınız bu diyet hakkında merak ettiklerinizi bu konuda bulabilirsiniz.

Ceyda Düvenci diyeti

Hamile kaldıktan sonra 15 kiloya yakın kilo alan Ceyda Düvenci kısa sürede verdiği kilolarla hanımlarda hangi diyeti yaptığı konusunda merak uyandırmıştı. Ceyda Düvencinin diyeti beyaz et ve balığın bol olduğu, çok aç kalmayacağınız ama düzenli uyguladığınız taktirde hızlı kilo verebileceğiniz bir diyet olarak göze çarpıyor.

Dukan diyeti

2013 yılının en popüler diyeti olarak adlandırabiliriz. Bayanlar bu diyeti çok sevdi ve çok kişi uygulamaya çalıştı. Ama uzmanlar doğru uygulanmadığı taktirde zararlı olabileceğini söylediler. Bu diyet tamamen ekmeksiz olduğu için ekmek alışkanlıkları olanları zorlayabilirler. Ayrıca bol et yemeye dayalı bu diyeti gut hastalığı olanların uygulamaması gerekiyor.

South Beach diyeti

Bu diyet tam anlamıyla spor ve egzersiz üzerine kurulmuş hem hızlı hem de sağlıklı kilo verebilmenizi sağlayacak bir diyet. Diyette spor yapıp hızlıca kasa çevirmenizi sağlayacak besin ve öğünler kullanılıyor. Sporunuzu aksatmadan yaparak hem kilo verip hem de düzgüb bir vücuda sahip oluyorsunuz.

Yazı yayınlandıktan sonra ödeme bilgilerinizi gönderirseniz ödemenizi geçerim.

Hakkında: leydi

İlginizi Çekebilir

PORTAKAL VE C VİTAMİNİ ÜZERİNE

Havalar bir gün soğuk, bir bahar gibi. Tam hastalık havası. Grip, nezle, farenjit derken; korunmanın ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir