Anasayfa / BİTKİLERLE TEDAVİ / Hindistan Cevizi Yağının Faydaları

Hindistan Cevizi Yağının Faydaları

Hindistan cevizi yağının sağlığa birçok faydası vardır. Hernekadar Türkiye’de yetişmesede aktarlarda bulabilirsiniz. Hindistan’da ve güney ülkelerinde hindistancevizi ve yağının önemi büyüktür. Besinlerin emilimini artırır, enfeksiyonlarla mücadele eder, kalp hastalıklarını önler, kilo kaybına yardımcı olur, genel sağlığa etkisi vardır. %92 yağ içermesine rağmen bu yağ zararlı olmak yerine aksine çok faydalıdır. Doymuş ve doymamış yağlardan çok farklıdır. Enzimlere gerek duymadan yağ zincileri hücrelere nüfuz eder. Kanda dolaşmadan direkt karaciğere gönderilir. Vücutta yağ olarak depolanmak yerine enerjiye dönüşürler. Bazı sağlık faydaları şunlardır:

Saçlar. En doğal saç beslenmesini sağlar. Duştan sonra bu yağı kremsi bir halde saçlara uygulayın, kafa derisine düzenli masaj yapın. Kuruluğu, biti, kepeği önler, saçın uzamasını ve güçlenmesini sağlar. Cilt bakımı. Cilt için harika bir masaj yağıdır. Nemlendirir, kuru ciltleri rahatlatır, antibakteriyel ve antiseptik özellikleri vardır, iltihaplanma, kızarıklık, kabarcıklara iyi gelir. Sedef, dermatit, egzama gibi deri enfeksiyonlarına iyi gelir. Kalp hastalıkları. Laurik asit içerdiğinden, yüksek kolesterol ve yüksek tansiyona iyi gelir. Arterlerde tıkanıklığı önler ve kalp hastalıklarından korur.

Kilo kaybı. Orta zincir yağ asitleri içerir. Enerji verir, karaciğere gönderilerek enerjiye dönüşür. Sindirimi kolaylaştırır, enzimlerin ve tiroid sisteminin çalışmasını sağlar. Metabolizmayı hızlandırır ve hızlı kilo vermeyi sağlar. Sindirim. Mide ve bağırsak sorunlarını giderir, sindirime yardımcıdır, bakteri, mantar ve parazitleri engeller, hazma iyi gelir. Bağışıklık. Antibakteriyel, antiviral ve antifungaldır. HIV virüsünü engeller. Enfeksiyon. Bakteri ve virüslerle mücadele eder. Grip, kızamık, uçuk, hepatit, ülser, boğaz enfeksiyonları, idrar enfeksiyonları ve zatürreye iyi gelir. Aynı zamanda hasarlı hücrelerin ve dokuların tamirini hızlandırdığı bilinmektedir.

Hakkında: leydi

İlginizi Çekebilir

Elma sirkesinin faydaları

Elma sirkesinin bilmediğiniz bir çok faydası var. Her yerden çok ucuza temin edebileceğiniz bu sirke ...