Anasayfa / SAĞLIĞIMIZ / Hıçkırık Nasıl Geçer

Hıçkırık Nasıl Geçer

Sometimes bitmek tükenmek bilmeyen hıçkırık nöbetleri, heleki hic olmuyacak BİR zamanda insanın basina gelebilir. Özellikle BİR topluluğa konuşma yaptığınızda başınıza geldiğini düşünürseniz hic hos olmayan BİR durum ortaya çıkacaktır. Diyafragmanın İstek DİSİ olarak Birden kasılması ve nefes borusunun kapanması sonucu meydana gelen Olaya hıçkırık (singultus) adi verilir. Arada sırada görülen Bazen şeklinde Uzun sürebilir nöbet Birlikte Refleks PEK önemli olmamakla bir araya geldi.

Normal olarak diyafragmanın kasılmasını sağlayan frenik sinirin anormal uyarılması hıçkırığa neden olmaktadır. Ayşe uyanlar, bol Yemek, hava yutma, mide genişlemesi, akut pankreatit, Kalp Hasta lıkları, toksik nedenler ve Nihayet psikonörozlar şeklin de sayılabilir. Soluk borusu Kapalı * Ne zaman Zorlu BİR soluk Verme şeklinde yapılan Valsalva manevrası ile hıçkırık geçiştirilebilir.

Tense’lerde BİR kesekâğıdı içine solumak Emin tiyle Temin edilecek Yüksek CO, yoğunlu Gu ile hıçkırık durdurulabilir. Tedavi duruma edat yapılmalıdır.

Hıçkırık, cogu Zaman Kisa süreli ve zararsızdır ve sağlıklı kişilerde geçici BİR rahatsızlık olarak ortaya çıkar. Küçük bebeklerdeki ve cok hızlı Yemek yiyen ve sırada hava yutan kişilerde görülen hıçkırık Buna iyi BİR örnektir araya geldi. Aşırı gülme, gıdıklanma, fazla sigara ve alkol kullanılması, Histeri, hava yutulması hazırsındır durumlarda ortaya çıkabilir.

Hıçkırık bazen günlerce-haftalarca kesilmeyip hastayı ciddi şekilde rahatsız edebilir ve önemli BİR hastalığın belirtisi de olabilir. Uzun süreli hıçkırıklar hastanın Yemek yemesini, uykusunu, konuşmasını etkiler. Cerrahi Girişim sırasında ve sonrasında ortaya çıkan hıçkırıklar da çeşitli komplikasyonlara Yol Acarlar.

Hıçkırık, bir kez aşağıdaki basit manevralarla giderilmeye çalışılır:

-Bir çay kaşığı dolusu kuru Toz şekerin yutulması Tense’lerde AÇ karnına birkaç Karanfil çiğnemek, özellikle yaşlılarda iyi sonuç verebilir.

-Burundan sokulan BİR kateterle yutağın uyarılması imkb yarayabilir.

-Derin nefes alıp verilmesi (hiperventilasyon) denenebilir.

-Belirli BİR süre nefes tutma etkili olabilir.

-Bir Kese kağıdı içine nefes alıp verilmesi, Tense’lerde buz parçalarının hızla yutulması, buzlu su, limon suyu su Tense’lerde sirke içilmesi de hıçkırığı geçirebilir.

Ayşe yöntemlerle giderilemeyen hıçkırık Click sakinleştiriciler, kas gevşeticiler hazırsındır çeşitli ilaçlar etkili olabilir. Bunlar içinde en Popüler olan Tedavi 4-6 Saat arayla 10-20 mg klorpromazin Tense’lerde 6 saatte BİR 200 mg kinidin verilmesidir. Boyundaki masaj yapılması da denebilir tarafından Hekim damarına karotis.

Ayşe tedavilerle de durdurulamayan hıçkırık Click oğlu öncelikle özen frenik sinirin BİR anestezik ilaçla Tense’lerde Cerrahi olarak blokajıdır.

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

mediglobaltour

Yurtdışından Türkiye’ye sağlık turizmi! Mediglobaltour

  Almanya Dortmund merkezli kurulan Mediglobaltour şirketi, Nermin Duman önderliğinde 3 yıl önce faaliyete geçmiştir. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir