Anasayfa / Hastalıklardan korunmak için nar ve üzüm süyü tüketin

Hastalıklardan korunmak için nar ve üzüm süyü tüketin

Hastalıklardan korunmak için nar ve üzüm süyü tüketin
Nar veya üzüm suyunun içeriğindeki faydalı pekçok biyoaktif bileşen yardımıyla ‘en kuvvetli’ antioksidanlar aralarında sayıldığı belirtildi . Profesyoneller , havaların soğumasıyla gribal hastalıklarda yükseliş olduğunu belirtirken , hastalıktan korunmak amaçlı nar veya üzüm suyu içilmesini öneriyor .
Kış ayları süresince hastalıklardan korunmak ve sıhhatli bir dünya sürmek amaçlı kuvvetli bir bağışıklık sistemine elde etmek gerektiğine değinen profesyoneller , nar ve üzüm suyunu kış günlerinde minik büyük herkesin tüketmesi gerektiğini söylüyor . İçeriğinde olan pekçok faydalı biyoaktif bileşen yardımıyla kırmızı meyvelerin çok kuvvetli antioksidan özelliği olduğunu vurgulayan profesyoneller , nar ve üzüm suyunun kesin olarak tüketilmesi gerektiğini altını çiziyor .

Yapılan çalışmalarla narın mucizevî bir meyve olduğunu vurgulayan Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Sıhhat Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Bilinçli . Dr . Neriman İnanç , 1/2 bardak nar suyunun erişkin bir insanın gündelik C vitamini ihtiyacının yüzde 16’sını karşıladığını ifade etti . Nar suyunda yüklü olarak B vitamini ve potasyum olduğuna da dair İnanç , ” Nar suyu bilhassa içerdiği antioksidanlar yardımıyla bağışıklık sistemini güçlendiriyor . ” diye konuştu .

Üzüm suyunun ise A , B ve C vitaminleri , potasyum ve demir tarafından çok zengin olduğunu vurgulayan İnanç , ” Milletçe aralarında bitkisel süt olarak da malum üzüm suyunun faydaları saymakla bitmiyor . Kanda oksijen taşıyan hemoglobin hücresinin oluşumunda gerekli alana gelen demir ve potasyum tarafından zengin alana gelen üzüm suyu , toksit maddelerin atılmasına yardım eden olabilir . Bununla Beraber bu nitelikleri vücudu enfeksiyonlara rağmen korumaktadır ve bağışıklık sisteminin güçlenmesini imkanı sağlar . ” diye konuştu .

Hastalıkları tedbire dair bağışıklık sisteminin vücudun en mühim sistemi olduğunu belirten İnanç , kış aylarında gün içerisinde bir bardak nar veya üzüm suyu içmenin bağışıklı sisteminin kuvvetlenmesinde faydalı olacağını duyurdu .

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Dalyan Köfte Tarifi

Dalyan Köfte Tarifi İçingereken Malzemeler 1 kilogram dana kıyma 2 adet soğan(rendelenmiş) 1 su bardağı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir