Anasayfa / ESTETiK / Güzel Göğüslere Sahip Olmak için

Güzel Göğüslere Sahip Olmak için

Güzel etkileyeci göğüslere kavuşun! Burun estetiğinden sonra kadınların en çok tercih ettiği operasyonlar, göğüs küçültme veya büyütme. Ancak bu operasyonları yaptırmak isteyenlerin aklında yan etkilerle ilgili birçok soru dolaşıyor. Estetik ve Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, göğüs estetiği hakkında merak edilenleri anlattı.

 

Ülkemizde meme ameliyatı olan kadın sayısının gün geçtikçe arttığını belirten Prof. Dr. Kışlaoğlu, meme büyütme ameliyatı olmak isteyen 18–20 yaş arası gençlerin artık ailelerinden daha kolay izin alabildiğinin altını çizdi. Kışlaoğlu ‘’İri göğüslere sahip kadınlar yaşları ilerlemiş de olsa estetik kaygıların dışında rahatça elbise giyebilmek, artan bel ve boyun ağrılarından kurtulmak için meme küçültme ameliyatı olmak istiyor’’ dedi.

Göğüs Estetiği Kimlerin Tercihi?
’’Göğüs büyütme işlemi genellikle gençlerin, dikleştirme ameliyatları ise doğum yapmış, emzirmiş kadınların tercihi’’ diyen Kışlaoğlu, küçültme ameliyatlarının orta ve olgun yaş hasta grubunu kapsadığını belirtti. Çok genç, doğum yapmamış hastalarda da küçültme yapılabildiği gibi, iki doğum yapmış ama meme düşüklüğü olmayan bir kadına da büyütme ameliyatı yapılabiliyor.

Göğüs Büyütmede Tercih Protez Oluyor
Büyütme ameliyatlarında vücuda daha kolay uyum sağladığından protez kullandıklarını söyleyen Kışlaoğlu, göğüs büyütmede kullanılan birkaç cerrahi yaklaşım olduğunu ancak kullanılacak tekniğin cerrahın tercihine bağlı olduğunu belirtti. Bu işlemler, ameliyatın kapsamına bağlı olarak yaklaşık 1 -1,5 saat civarında ve operasyon sonrası iyileşme süreci 4–7 gün arasındadır. Ancak özellikle küçültme sonrasında ani kol hareketleri, ağır kaldırma ve belirli sporların yapılmaması gibi 4–6 hafta boyunca devam edecek çeşitli kısıtlamalar getirilebilir.

Göğüs Küçültme Operasyonu Nasıl Yapılır?
Meme küçültme tekniklerinin çok değişik olduğunu belirten Kışlaoğlu, en sık uygulanan yöntemin ters T şeklinde kesi hattından fazla olan meme ve yağ dokusunun alınarak, meme başı ve ‘’areola’’ adlı meme ucunu çevreleyen pembe bölgenin yeni yerine taşınması olduğunu söyledi. Ameliyattan sonra ince pansumanın üzerinde elastik bandaj sarılarak dikiş korunur. İlk birkaç gün, özellikle hareket ettiğinizde ve öksürdüğünüzde biraz ağrı hissedebilirsiniz. 1–2 gün içinde hasta ayağa kalkabilir ancak 3–4 hafta boyunca ağır bir şey kaldırmak veya itmekten kaçınmalıdır. Prof. Dr. Kışlaoğlu, cinsel uyarı bölgelerinin şişmesine yol açabileceğinden 1 haftalık cinsel ilişki yasağı ve 6 hafta göğüslere müdahaleden kaçınılması konusunda uyardı.

Göğüs Estetiğinde Tercih İlkbahar ve Yaz
Bedensel şekil bozukluklarının ruh sağlığını olumsuz etkilediğini söyleyen Kışlaoğlu, iri göğüslerinden şikayetçi olan birinin kendini diğer insanlardan farklı hissederek çeşitli sorunlar yaşayabileceğini söyledi. Sırt, bel ve boyun ağrılarından meme altı pişiklerine kadar çeşitli problemlere neden olan iri göğüslerden kurtulan hastaların sosyal yaşamda başarı grafiğinin arttığı görülmüştür. Prof. Dr. Kışlaoğlu, iyileşme sürecinin daha kolay olması ve yaz aylarına hazırlık olarak düşünülmesi sebebiyle estetik meme operasyonlarının genellikle ilkbahar ve yaz aylarında tercih edildiğini sözlerine ekledi.

Hakkında: leydi

İlginizi Çekebilir

Yağ aldırma

Yağ aldırma genellikle kadınların hem genç hem de orta yaşlarında vücutlarını aynada beğenmemeleri sonucu yaptırmak ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir