Anasayfa / VÜCUT BAKIMI / Güzel bacaklara sahip olmak için

Güzel bacaklara sahip olmak için

bacak-bakimiAlışveriş yapmayı seviyor, ya da bir şey satın almasanız da, dükkanlara bakınıyorsanız, bu sene etek boylarında ciddi bir kısalma olduğunu da fark etmişsinizdir. Kalçanın biraz altında bitek etek boylarını görünce, insan bacakları için endişelenmeden duramıyor. Bu nedenle modayı takip etmek isteyen ama bacaklarından emin olamayanlar için komple bir bacak bakım yazısını görev bildik. Buyrun okuyun, bakımlı bacaklarla minileri güzel güzel giyin.

Cildinizi canlandırın
Buz gibi soğuk bir duş kan dolaşımınızı hızlandırmak için ideal. Soğuk bir duş derken tüm vücudunuzdan değil, sadece bacaklarınızdan söz ediyoruz. Önce soğuk suyu açın, sonra da duş telefonunu bacağınızın alt bölgesinden yukarı doğru gezdirin. Bu uygulama bacaklarınızın dirilmesini ve kan dolaşımının hızlanmasını sağlıyor. Teniniz pembe bir görünüm alana kadar bacaklarınıza soğuk su tutmaya devam edin. Soğuk duştan sonra dizlerinizi ve ayaklarınızı bakım yağıyla ovun. Çünkü özellikle bu bölgeler, kurumaya elverişlidir. Saf soya, jojoba veya avokado yağı cildinizin kurumasını engellemek için çok uygun. Duştan veya banyodan sonra nemli ve ıslak cildinize vücut yağını uygulayıp masaj yaparak yedirin. Böylece yağ cildiniz tarafından daha kolay emilir ve iz bırakmaz.

Bacaklarınız ve hatta tüm vücudunuz için biberiyeden de faydalanabilirsiniz. Biberiye içerikli bitkisel banyolar, kan dolaşımını güçlendiriyor ve cildi elastik bir görünüme kavuşturuyor. Mineral, aminoasit ve vitamin içerikli yosun banyoları ise metabolizmayı hızlandırıyor. Banyo suyuna damlatacağınız birkaç damla biberiye yağı aynı zamanda rahatlamanızı da sağlayacak.

Cildinizin yenilenmesine yardımcı olun
Bacaklara yapılan peeling mükemmel sonuçlar doğuruyor. Özellikle de nasır bağlamış dizlerle, pul pul olmuş deride. Peeling’ten sonra cildinizin daha yumuşak ve canlı olduğunu göreceksiniz. Peeling’in ardından cildiniz iyi bir nemlendiriciye ihtiyaç duyar. Peeling jelleri ve kremleri sadece cildinizi arındırmakla kalmıyor, aynı zamanda derideki yağları ve nemi de çözüyor. Peeling yapmak için zamanınız yoksa bacaklarınıza vücut losyonu ve fırçayla masaj yapın. Fırça, ölü deri hücrelerini temizliyor ve bakım kremlerinin deriye iyice işlemesini sağlıyor.

Bacak sağlığı…
Bacak sağlığını etkileyen en önemli konular, fazla kilolar, varis, hızlı kilo alıp verme ve topuklu ayakkabı kullanımıdır. Hızlı kilo alıp vermeniz, çatlak oluşması riskini artırır. Ayrıca fazla kilolu bir bedeni ayaklar ve bacaklar taşıdığından, gene kilodan muzdarip olacak yerler de vücudun bu bölgeleridir. İşte tüm bu nedenlerden ötürü beslenmenize dikkat etmek ve düzenli egzersiz yapmak, bacaklarınızın sağlıklı ve güzel görünmelerini sağlar. 

Varis, özellikle uzun süre ayakta kaldığınızda ve kan dolaşımı engellendiğinde oluşur. Bunun için de, kan dolaşımınızı kesmeyecek giysileri tercih etmeli ve uzun süre ayakta durmamalısınız. Varis çoraplarından da faydalanabilirsiniz. 

Topuklu ayakkabılara gelince… Şıklığın ayrılmaz bir parçası olan topuklular kadına çekici bir hava veriyor, bacağı güzel gösteriyor. Ancak yorucu uzun bir günün ardından bacakların ağrımasına ve baldırların gerilmesine de yol açıyor. Bu gerginliği ve ağrıları gidermek için size okaliptüs banyosu yapmanızı öneriyoruz. Birkaç damla okaliptüs yağı, bacaklarınızı rahatlatmanız için yeterli. Okaliptüs yağı cilde yapışmayarak gözeneklerden kas dokusuna ulaşır ve gergin kasları rahatlatır.

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Kolesterol Düşürücü Şurup

Şems aslan, Yeşil ceviz şurubu tarifini verdi. Bu şurup, sağlıklı yaşlanmak, zayıflamak, vücuttaki toksinleri atmak, ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir