Anasayfa / ESTETiK / Güzel Bacaklara Nasıl Sahip Olunur

Güzel Bacaklara Nasıl Sahip Olunur

Güzel bacak denilince, akla ilk gelen, ince ve düzgün bacaklardır. Güzel ve ince bacaklara sahip olmak için, bacakların alt kısımlarını inceltecek egzersizler yapmak gerekir. Yürüyüş yapmak merdiven çıkmak ve hafif egzersiler yapmak, bir yere kadar fayda sağlayacağından, direk olarak bu bölgeye yönelik egzersizlere yönelmek gerekir.
Aşağıda önereceğimiz egzersileri, her bacak için 15 kez tekrarlayın ve dinlenmeden, bütün egzersizleri tamamlayın. 3 egzersizi de yaptıktan sonra, 15 dakika dinlenin ve bu kombinasyonu iki kez daha tekrarlayın.Bu sayede bacaklarınız istediğiniz gibi sutun gibi olcaktır.

1. EGZERSİZ : Omuzlarınız, yere temas edecek şekilde, sırt üstü yatın. Bacaklarınızı ileriye doğru iyice gerin ve dizlerinizi kırmadan düz tutmaya çalışın. Sağ topuğunuzu, yerden 15 cm kadar yukarıya kaldırın ve sol bacağınız gergin haliyle dururken, sağ topuğunuzu diğer ayağınızın soluna kilitleyin. Sağ topuğunuz, sol topuğunuza kavuşturana kadar, bu yönde bacaklarınızı gererek hareket ettirmeye devam edin. Hareket ettirdiğiniz bacak üzerindeki basıncı kaldırmadan, başlangıç pozisyonuna dönün. Aynı hareketi sol bacağınızda tekrarlayın.
2. EGZERSİZ : Sırtınız dik bir şekilde ayakta durun. Bacaklarınız arasında biraz mesafe olmasına dikkat edin. Dizleriniz gergin bir şekildeyken, sağ bacağınızla 15 cm çapta bir daire çizmeye çalışın. Diziniz ve kaslarınız olabildiğince gergin bir şekildeyken sağ ayağınızı sol ayak parmaklarınızın üzerinden geçirin. Harekete, sağ topuğunuz sol topuğunuza değişene kadar devam edin. Bacaklarınızın gerginliğini bozmadan, başlangıç pozisyonuna geri dönün ve hareketi sol bacağınızda tekrarlayın.
3. EGZERSİZ : Sırt üstü yatın ve bacaklarınızı, öne doğru gerin. Topuklarınız temas halindeyken, ayak parmaklarınızı, uzanabildiğiniz kadar uzak bir mesafeye gerin. Ayak parmaklarınızın ve bacak kaslarınızın gerginliğini bozmadan, bacaklarınızı makas şeklinde açabildiğiniz kadar çok açın. Dinlenmeden başlangıç pozisyonuna dönün ve hareketi tekrarlayın.
Bu egzersizleri, hayatınızın bir parçası yapın. İlk zamanlar, biraz zorlanmanız normal, ama, ilerleyen zamanlarda, bu egzersizleri daha kolay yapacaksınız ve bu işin sononda, ödülünüzü de alacaksınız.

Hakkında: leydi

İlginizi Çekebilir

Yağ aldırma

Yağ aldırma genellikle kadınların hem genç hem de orta yaşlarında vücutlarını aynada beğenmemeleri sonucu yaptırmak ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir