Anasayfa / CiLT BAKIMI / Günlük Cilt Bakımı

Günlük Cilt Bakımı

Günlük Cilt Bakımı
Cilt bakımının en önemli mertebesi cilt tipinizi belirlemektir . Cilt tipinizi tespit ettikten sonra günlük cilt bakımına başlayabiliriz . Güzel ve genç kalmak için 1 saatinizi cildinize ayırın . . .

Günlük Cilt Bakımı Ve Püf Noktalar . . .

1 . Cilt tipine uygun ürünler seçin .

2 . Etraftan biriken kirlerin , ter yağ gibi kişisel salgılarımızın ve dökülmekte meydana gelen ölü cilt hücrelerimizin temizlenmesi ikinci adimdir .

3 . En hafif temizlemeyle bile bozulabilen cildin üst tabakasındaki natürel nemlendirme sistemlerinin nemlendiricilerle takviye edilmesi . Genel kaide olarak da nemlendiricilerin yüz ve vücut halen nemliyken kullanılması vücuttaki nemi hapsetmektedir .

4 . UV ışınlarının verdiği hasarı önlemek için güneşten koruyucu kullanmak .

5 . Normal cildin özellikle foto yaslanma ve hasarı için tedavi edici ürünlerin kullanılması uygundur .

Yağlı cilt parlaktır ve çoğunlukla cilt gözenekleri açıktır . Yumuşak bir kağıt mendil ile silindiğinde mendilin üzerinde lekeler kalır . Yağlı cilt hasta cilt olarak kabul edilir . Sivilce çıkması için müsait bir ortam meydana getirir . Çabuk kirlenir . Gündüzleri korunması ve bakımının yapılması gerekir , geceleri ise hava ile temas edebilmesi için açık bırakılması yani temizlendikten sonra yatılması gerekir .

Yağlı cildin günlük temizliği su ve sabunla yapılabilir . Fakat kükürtlü sabun kullanmakta fayda vardır .
Kuru cilt gergin , ince ve saydamdır . Hatta bazen bakıldığında kılcal damarlar cildin altından görünür . Bazen pul pul soyulur . Kağıt mendil ile silindiğinde kağıdı lekelemez .

Kuru ciltlerin özel bir bakıma ihtiyacı vardır . Sıcak suyla , kireçli suyla ve sabunla temizlenmemelidir . Sabun yerine cildinizi bir temizleme kremi ile temizleyin . Bu kremlerin bazıları cildi sabundan daha iyi temizler . Akşamları cildinizi bademyağı veya yağlı bir kremle nemlendirip kalan fazla yağları kağıt mendil ile silebilirsiniz .

Karma cilt tipinde çoğunlukla yanaklar kuru , burun , çene , alın yağlıdır . Bu tip ciltler en çok rastlanan cilt tipidir ve bakımı diğer cilt tiplerine göre biraz daha zordur . Çünkü , yağlı meydana gelen kısımların bakımı yağlı cilt tipinin bakımı gibi , kuru meydana gelen kısımların bakımı ise kuru cilt tipinin bakımı gibi yapılmalıdır .

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Akne tedavisinde çeşitli yöntemler

Acne çirkin olabilir ve utanç verici, ama tedavi edilebilir ve etkilerini minimize edilebilir. Doğal akne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir