Anasayfa / HABER MAGAZiN / Güneş kremi kullanımı

Güneş kremi kullanımı

Yaz geldi ve güneşin zararlı ışınlarından cildinizi korumak için krem kullanmanız gerekiyor. Peki mağazalarda birçok krem çeşidi mevcut . Hangisini kullanmanız cilt tipineze uygun olanı şeçmeniz için sizlere bir kaç önerimiz var.Koruyucu kreminizi güneş altında değil, güneşe çıkmadan önce sürün.

gunes-kremiGüneş kremleri fiyatlarının yüksek olması kullanım sıklığını azaltmak  size mantıklı gelebilir ama bu, yeterli koruma sağlamaz. Güneş kremini az kullanmak cildinizin zarar görmesi  yanma ve cilt kanseri risklerini artırmış olursunuz. Peki bu durumda kullanılması gereken doğru miktar nedir? Bir yetişkin, güneş kreminini her sürüşünde, ortalama büyüklükteki bir şişenin en az beşte birini baştan aşağı tüm vücuduna sürmeli. Bunu yaparken, hiçbir bölge atlanmamalı.

Kremi günde iki kez sürmek

Güneş kremi sürme işi dünyanın en sevilen işi olmadığından, genellikle güneşe çıkmadan bir kere sürüp, bununla tüm gün korunmayı beklemek gibi bir eğilim vardır. Yanma hissi oluşursa da, bir ikinci kez sürülür. Ancak uzmanlar günede iki kez güneş kremi sürmenin yetersiz olduğunu söylüyorlar.

Güneş kreminin gün içerisinde 4 defa kullanılması en uygunudur. Terleme ve sportif aktiviteler, kremin vücuttan atılmasına neden oluyor. Genelde güneş kremleri suya dayanıklıdır. Suya dayanıklı olmayan bir kren seçtiyseniz her  denize veya havuza girdiğinizde tekrar uygulamalısınız.Hatta suya dayanıklı bir krem kullansanız da, düşündüğünüzden çok daha az korunmuş oluyorsunuz. Suyun içerisinde koruma tam olmasına rağmen, dışarı çıkıp da kurulandığınızda, kremi de üzerinizden çıkarmış oluyorsunuz. Bu nedenle sudan çıktıktan sonra kremi tekrar sürmekte fayda var.

Uzmanlar gündüz 12.00-14.00 arasında güneşten kaçınmanızı öneriyor. Bu saat aralığı, güneş ışınlarının dik geldiği ve güneşin zararlı ışınlarının bize daha çok ulaştığı bir zaman dilimidir.

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Candino Saatlerin En Yeni Modelleri

Candino saatleri dünyada bilinen ve kullanım açısından en çok tercih edilen saat aksesuarlarından biridir. Kullanırken ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir