Anasayfa / CiLT BAKIMI / Göz kremi seçerken

Göz kremi seçerken

göz kremi alırkenYaşınız 30’u geçtiyse, raflarda bulunan ve daha önce itibar etmediğiniz göz kremlerine bakmakta fayda var. Eğer bu kremlerin etiketlerini inceleyecek olursanız, retinolden alfa hidroksi asitlere kadar pek çok farklı maddenin kullanıldğını göreceksiniz.

Günümüzde kremler özellikle iki şeye yarıyor:

Şişlikleri azaltmak için göz altında bulunan deriyi sıkılaştırmak,
Gene göz altında oluşan koyu renk halkaların rengini açarak daha az belirgin hale getirmek.
Hangi maddelerin ne işe yaradığını bilirseniz, ihtiyacınıza uygun bir krem bulmanız da kolaylaşır.

Sıkılaştıran maddeler: Kafein, alkol, retinol, alfa hidroksi asitler, C vitamini ve bakır bu gruba dahildir. Kafein ve alkol cildi geçici olarak kurutur gergin görünmesini sağla.r Retinol, alfa hidroksi asitler, bakır ve C vitamini ise, cildin alt yüzeylerinde çalışarak kolajen oluşumuna yardımcı olurlar. Kolajen cildi içten desteklediği için, kolajen oluşumunun sağlanması zaman içerisinde cildi sıkılaştırıp, çizgileri ve kırışıklıkları yumuşatabilir.

Koyu renk halkaları azaltan maddeler: K vitamini, kojik asit ve hidrokuinon bu grupta yer alır. Araştırmalar, K vitaminin morarma ve çürümelerin önüne geçtiğini gösteriyor. Bu nedenle fazla kan deveranından kaynaklanan koyu renk gölgelerin engellenmesinde de fydalı olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor. Kojik asit ve hidrokuinon ise cildin rengini açan maddeler.

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Akne tedavisinde çeşitli yöntemler

Acne çirkin olabilir ve utanç verici, ama tedavi edilebilir ve etkilerini minimize edilebilir. Doğal akne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir