Anasayfa / ESTETiK / Göğüs Büyütme

Göğüs Büyütme

gogusKadınların estetik olarak kendilerini daha iyi, mutlu hissetmeleri, giydikleri dekolte kıyafetleri daha iyi taşıyabilmeleri için tercih ettikleri estetik operasyonlardan birisi de göğüs büyütme operasyonlarıdır. Göğüslerin küçük olduğunun düşünülmesi, aşırı kilo kaybıyla göğüslerin küçülmesi, hamilelikte emzirme sonrasında göğüsün küçülmesi, genetik nedenler, kazalar sonucu göğüslerdeki bozukluklar veya göğüs kanseri sebebiyle göğsü alınmış kişilere bu operasyonlar uygulanıyor. Göğüs büyütme operasyonları, göğüs küçültme operasyonlarından farklı olarak, bugün pek çok farklı teknik kullanılarak yapılıyor. Geleneksel meme estetiği olarak söyleyebileceğimiz, göğse dışarıdan suni bir protezin konularak göğüsün büyütülmesi işlemleri artık yavaş yavaş yerini Cihantimur Yağ transferi ile meme büyütme operasyonlarına bırakıyor.

Cihantimur yağ transferi ile göğüs büyütme operasyonuna geçmeden evvel, hali hazırda yapılan meme estetiği operasyonlarına bir göz atalım. Klasik anlamda yapılan göğüs estetiği, göğüs içine konan protezler vasıtasıyla yapılır. Silikon kılıf içinde silikon jeli olanlar ve tuzlu su olanlar olarak 2 tipte dolgu maddesinin yardımıyla göğüsler büyütülür. Bu protezler yuvarlak ve damla şeklindedir. Seçilecek protez hastanın tercihine, göğse uygunluğuna, vücut yapısına göre belirlenir. Ameliyatlar, göğüs ucundan, kol altından, göbek deliğinden ve ya göğüs altından kesi yapılarak gerçekleştirilir. Genel anestezi altında yapılan klasik göğüs büyültme operasyonlarında iyileşme ve normal hayata dönüş süreci 2 ila 3 haftayı bulabilmektedir.

Göğüs küçültme operasyonlarında ise, ameliyatsız tekniklerin uygulanması pek mümkün değilken, hastaya göre, deriye müdahale edilmeden, yağlı dokunun çekilmesi suretiyle işlem yapılabilir. Fakat bu deri sarkmasına yol açabileceği için çok fazla tercih edilmeyen bir yöntemdir.

Op. Dr. Bülent Cihantimur’un geliştirdiği, Cihantimur yağ transferi ile göğüs büyütme operasyonlarında, bedeninizin herhangi bir yerinden alınan yağlı dokunun, özel kapalı lipokid tekniği sayesinde hiç hava almadan göğüslere transfer edilmesi sayesinde yapılır. Bu teknikle göğüslere aktarılan maddenin, hastanın kendi dokularına uyumlu, kendi yağ hücrelerinin kullanılıyor olması, iyileşme sürecini hızlandıran ve en doğal görünümü sağlayan faktörler olarak belirlenir. Eğer göğüslerde sarkma sorunu yaşanıyorsa, yine bir Cihantimur tekniği olan Ameliyatsız İple meme estetiği yapılarak göğüsler toparlanır. Bu teknikler sayesinde, enfeksiyon riski en aza indirilmiş, konforlu bir operasyon ve operasyon sonrası rahat bir iyileşme süreci yaşanır.

.

Hakkında: leydi

İlginizi Çekebilir

Yağ aldırma

Yağ aldırma genellikle kadınların hem genç hem de orta yaşlarında vücutlarını aynada beğenmemeleri sonucu yaptırmak ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir