Anasayfa / GELiNLiK ABiYE MODELLERi / Gelinlik şeçerken nelere dikkat etmeliyiz

Gelinlik şeçerken nelere dikkat etmeliyiz

gelinlik alırken80’li yılların kabarık karpuz kollu modellerinden bu yana gelinlik alanında çok yol katedildi. Şimdilerde farklı model ve tasarımları, farklı renklerde bulmak mümkün. Peki doğru modeli nasıl seçeceksiniz?

Evlenmeye karar verdiniz ve hazırlıklara başladınız. Doğal olarak takip ettiğiniz tek yayın da gelinlik dergileri olmaya başladı. O kadar farklı modeller var ki, her sayfada ayrı bir gelinlik beğenip kararsızlığa düşüyorsunuz. O zaman hatırlatalım: Gelinlik alacaksınız, ilk etapta göz önünde bulundurmanız gereken iki şey var: Bütçeniz ve hangi modelin vücut şeklinize daha uygun olacağı. Sonuçta dergide gördükleriniz hoş olabilir ama üzerinizde güzel durmadığı sürece işinize yaramayacaktır. kadinsak.com

Farklı vücut kusurlarına göre, bunları illüzyon yoluyla gizleyecek, ya da bunları kapatacak türlü yol. Ancak bunları bilmiyorsanız, o zaman en iyisi deneyebildiğiniz kadar farklı modeli deneyip, neyin içinde rahat ve hoş göründüğünüzü bulmaktır. Bunu yaparken nikah ya da düğünün nerede yapılacağını da göz önünde bulundurun.

Bütçe
İşe girişmeden önce bütçenizi kesin bir şekilde bilmelisiniz. Alternatifleriniz arasında, bir gelinliği diktirip satın almak, ya da diktirip kiralamak var. Kiralamak tabii ki daha ucuz. Öte yandan gelinliğiniz konusunda duygusalsanız ve onu saklamak istiyorsanız, o zaman bu alternatifi unutun.  kadınlar

Gelinlik dikilirken, genellikle kilo alıp verebileceğiniz düşünülerek gereken pay bırakılır. Ayrıca dikim tamamlanmadan önce de birkaç kez prova yapılacağından, beğenmediğiniz kısımları değiştirme şansınız da olacaktır. Duvağınız, duvağınızla takacağınız aksesuarlar ve gelinliğe dikilecek iş, taş gibi şeyleri de göz önünde bulundurarak fiyatı ona göre alın.

Yapılması ve yapılmaması gerekenler

  • Omuzlarınız genişse, boyundan bağlı modelleri tercih etmeyin; çünkü bu model, omuzlarınızı daha da geniş gösterir, erkeksi bir görünüme sebep olur.
  • Göğüsleriniz büyükse, göğüs kısmı dekoltesiz ve boyundan bağlı modellerden kaçının; çünkü böyle modeller de göğüslerinizin büyüklüğünü ortaya koyar.
  • Gene göğüsleriniz büyükse, askısız modelleri unutun; yoksa düğün gecenizi elbisenizi yukarı çekerek geçirirsiniz.
  • Nikahınız hamileyken gerçekleşecekse, korseli model giymeyin.
  • Beliniz ince ama kalçalarınız genişse, yere kadar uzun evaze etekli ve gövdenize tam oturan üstlü bir gelinlik size çok yakışır. Ancak materyal seçerken, kalçalarınızı sarmayacak kumaşları ve modelleri tercih edin.
  • Ne seçeceğinizden emin değilseniz, sade ve klasik takılın; özellikle de minyonsanız. Önü V-kesimli bir gelinlik de boyunuzu uzun gösterir.
  • Eğer boyunuz uzunsa, o zaman üzerinize çok oturan ve çok uzun modellerden kaçının. İki parçalı elbiseler, ya da etek boyunun diz altı olması boyunuzun uzunluğunu kapatır.
  • Göbeğiniz varsa, evaze kesim uygun olacaktır.
  • Sırtınız güzelse, sırt dekolteli bir model de size yakışır.
  • Kollarınız kalın veya çok ince ise uzun ya da kısa kollu bir gelinlik seçebilirsiniz. 

Makyaj ve saça gelince…
Muhtemelen makyajınızı bir uzmana yaptıracaksınız. Bu durumda fiyat alırken, fiyatın test makyajını da içermesine dikkat edin. Ayrıca çok ağır bir makyaj yapılması riskine karşı da uyanık olun. Makyajınızın dayanıklılığı, size yakışması ve sizin onunla kendinizi rahat hissetmeniz önemlidir.

Boyunuz uzunsa saçınızı uzun tutmanız hoş duracaktır. Buna karşılık boyunuz kısaysa, saçınızı topuz yaptırın. Bu, boyunuzun daha uzun olduğu illüzyonunu yaratır.

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Yeni Sezonda Gelinlik Modelleri

Gelinlik giyme olayı, gelin adaylarını bir hayli heyecanlandıran ve üzerine titredikleri bir durumdur. Düğünlerine 3-4 ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir