Anasayfa / CiLT BAKIMI / Gebelikte Vücut Bakımı

Gebelikte Vücut Bakımı

Gebelikte Vücut Bakımı
Kadın vücudu gebelik sırasında öbür zamanlardan daha bir sürü bakım arzu eder . Bu dönemde bedeninize gösterdiğiniz ilgi hem sıhhatli bir gebelik çağı geçirmenizi hem de doğum sonra vücudunuzun eskiyen haline rahatlıkla dönmesini olanağı sağlar . Bu yüzden gebelik çağında beden temizliğinize ve bakımınıza gereken ilgiyi göstermelisiniz .

Banyo

Gebelik sırasında gündelik yıkanma alışkanlık haline getirilmelidir . Zira bu dönemde ter bezleri normalden fazla bir iş gösterir .

Yıkanırken kullandığınız su 37 bir 38 derece olmalıdır . Fazla ateş gibi su sağlığınız bakımından zararlıdır . Bunun Yanında banyo süresinin 15 dakikadan fazla olmamasına uyarı etmelisiniz . Tersi halde kanama geçirme riskiniz artacaktır .

Banyo yaparken kapınızı asla kilitlemeyin . Üstelik evde kimse meydana gelmediği vakitlerde banyo yapmamaya itina gösterin .

Göğüslerin bakımı

Hamilelik çağında en bir sürü uyarı ve itina gösterilmesi gereken bulunan yer göğüslerdir . Bu dönemde şişen göğüslerde çatlak oluşmaması amaçlı ılık bir duştan şuandan sonra nemlendirici kremlerle göğüslere masaj yapılmalıdır . Tersi halde göğüslerde çirkin bir imaj yaratan çatlaklar oluşabilir .

Göğüs sarkmalarını önlemek amaçlı göğüsler günde iki kez ilgisiz suyla yıkanmalıdır .

Kalça ve göbek bakımı

Karın çizgisinin yerleşip iz bırakmasını en üye indirmek ve kalçalara gereken özeni göstermek amaçlı bu bölgeler badem yağıyla altını çizen ovulmalıdır .

Cilt bakımı

Cildin sıhhatli bir şekilde soluk alması gebelik çağında her zaman olduğundan daha mühimdir . Bu yüzden bu dönemde yatmadan döneminden önce makyajınızı kesinlikle temizlemeli , yüzünüze ve ellerinize besleyici krem sürmelisiniz .

Saç bakımı

Gebelik çağında saçlara istenilen biçimi vermek her zamankinden daha kolay değil olabilmektedir . Saçlar parlaklıklarını , canlılıklarını yitirirler . Saçların defalarca yıkanması ve saç tipine uyum gösteren bakım yapılması bu problemi kocaman ölçüde giderecektir .

El ve ayak bakımı

El ve ayak tırnakları gebelik sırasında donuk bir nitelik alır ve rahatlıkla kırılır . Tırnakların katmanlarının ayrılmaması amaçlı güçlendiricili parlatıcılardan kullanabilirsiniz .

Tırnaklarınızı üç günde bir havalandırmalısınız . Zira bu dönemde oje sürmek tırnağın kurumasına ne sebeple olabilir .

Ağız bakımı

Hamile kadınların tükürüklerinde bulunan ve diş minelerini etkileyen maddeler , bu dönemde diş çürümelerine neden olabilir . Bunun Yanında dişlerin sağlamlığında rol oynayan fluor maddesi de olması gerektiği kadar sağlanamaz . Bu nedenle gebelik çağında hiçbir ağrı duyulmasa bile diş doktoruna itinalı olarak görünülmelidir .

Arada sırada dişleri bir antiseptikle çalkalamak da mikropların dişlerde yuvalanmasını önleyecektir .

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Akne tedavisinde çeşitli yöntemler

Acne çirkin olabilir ve utanç verici, ama tedavi edilebilir ve etkilerini minimize edilebilir. Doğal akne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir