Anasayfa / HAMiLELiK BiLGiLERi / Gebelikte beslenme temelleri

Gebelikte beslenme temelleri

hamilelik beslenmeHer zaman sağlıklı ve besleyici yiyecek yemek önemlidir, ama özellikle gebelik sırasında önemlidir. Buna bağlı Olarak embriyo gelişir, kendi annesinin vücuttan besin alır. Yani, fetüsün büyüme ve sağlıklı geliştirmek gerekir öğeleri tüketilmesi önemlidir. Ayrıca, annenin vücut kalmak gerekiyor amacıyla gücünü sürdürebilmek ve gebelik, emek ve teslimat ile komplikasyonları önlemek mümkün olduğunca hamilelik sırasında sağlıklı. Uygun bir diyet de anne üzerindeki stresi azaltır ve doğumdan sonra bebeğin beslenme için en zengin meme süt üretimi kolaylaştırır.
Çoğu, sağlık uzmanları hamile kadınlara tavsiye öncesi doğum sonrası vitamin alın. Vitamin ve mineral takviyeleri hamile kadın sağlamak için yeterli her önerilen besin her gün alır.

Genel olarak, hamile kadınlar, doğal ve işlenmemiş öğeleri bir vurgu ile yiyeceklerin çok çeşitli tüketmek gerekir. Normal kilolu bir gebe kadın günde 300 ekstra kalori sırada bebek için yaklaşık 200 tüketmeye normal geliştirmek için gereklidir ancak bu kalori onu yiyecek bir şey olarak aynı sağlıklı besinler gelmelidir. Özellikle, birçok sağlık uzmanları sağlıklı gebelik beslenmesi için aşağıdaki günlük beslenme kuralları öneririz:
Süt – 4 porsiyon
– Yağsız protein 6 porsiyon
– Meyve ve sebze 5-7 porsiyon
– Ekmek ve tahıl ürünleri 6-10 porsiyon
Sağlıklı yağ – birkaç porsiyon
Süt
Süt ürünleri kalsiyum ve protein açısından zengin ve D vitamini Süt, yoğurt ve peynir önemli bir kaynak olan hamile kadınlar için tüketmeye iyi süt ürünleridir. Süt, yoğurt veya peynir Bir fincan bir süt gibi bir ons buçuk peynir yok hizmet oluşturmaktadır. Kadınlar için süt, süt tozu kurutulmuş smoothies veya diğer ürünler için süt tüketimini artırmak için eklenebilir ilgilendirmiyor.
Protein
Protein ya hayvan ya da bitkisel kaynaklardan gelebilir. Bazı iyi yiyecekleri yağsız protein beslenme için balık, tavuk, sığır eti, domuz eti, yumurta, soya peyniri olan yemek, kabuklu yemişler, tohumlar ve fasulye. Et protein veya bir yumurta Bir ons tek bir hizmet olarak kabul edilir. Çeyrek tofu, fındık veya tohumların fincan temsil eden bu proteinlerin görev. Peynir protein porsiyon için, bu bir vejetaryen diyet aşağıdaki özellikle yerine olabilir.
Meyve ve Sebze
Bu yana her biri farklı besin içeren meyve ve sebzeler çok çeşitli yemek önemlidir. Çünkü vitamini A. Yeşil yapraklı sebzeler, çünkü lif, demir yüksek günlük gebelik sırasında tüketmek için bir başka önemli unsuru olan büyük kaynaklarıdır her gün deneyin havuç, kış kabak, sarı biber veya patates gibi en az bir turuncu sebze yemek ve diğer besin. Bir yarım çilek, ananas veya meyve orta parçasının tek bir bardak meyve hizmet vermektedir. Çiğ sebze veya pişmiş sebze, yarım fincan Bir fincan oluşturan bir sebze hizmet. Kurutulmuş meyve da yemiş olabilir; çeyrek kap bir hizmet.
Ekmek, tahıl ve tahıl
Gibi fiber yüksek miktarda sağlamak Tüm ekmek ve tahıl ürünleri özellikle iyi ve hazır olarak şeker işleme tahıl olarak vücut tarafından açık değil. Patates yerine sebze zaman diyet dengeleme taneler düşünülmelidir. Ekmek, pirinç, makarna, quinoa ve sıcak ve soğuk tahıllar tüm iyi tahıl kaynaklarıdır. Onların “tahıllar içeren söylemek ürünler için bak,” bütün yulaf “veya paket üzerinde” kepekli “.
Şişman
Bu bebeğin sağlıklı gelişimi için hamilelik sırasında bazı yağ tüketmek gerekir. Yağ tüketimi aşırı ve her kadın için genel kalori saymak için çarpanlarına olmalıdır olmamalıdır. Bu gelen fındık, zeytin yağı ve avokado kötü kolesterolü artırabilir hayvansal yağlar için tercih edilir gibi doğal bitkisel yağlar.

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Hamilelikte şeker hastalığı

Gebelikte iki tip diabet görülebilir. Bunlardan birtanesi diabetus mellitus olarak adlandırılan çocukluk döneminde başlayan ve ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir