Anasayfa / CiLT BAKIMI / Fondöten nasıl uygulanır?

Fondöten nasıl uygulanır?

fondöten kullanımıPürüssüz bir cilt görünümüne sahip olmak sizin elinizde. Fondöten, yüzünüzdeki renk farklılıklarını gizler. Doğal bir görünüm için fondöten uygun renkte, ince bir tabaka halinde ve doğru kullanılmalı.

Fondöteni parmak uçlarınızla cildinize uygulayabilirsiniz.bu sayede,  fondöten cildinizde daha uzun kalıcaktır. Ayrıca cildinizde bir tabaka gibi durmaz, doğal görünür. Bu yöntemi terçih etmiyorsanız, hafifi nemli bir sünger yardımıyla uygulayabilirsiniz. Sünger sayesinde fondöten teninize eşit şelikde dağılır ve cildininiz parlama yapmaz.

Fondöteni yüzünüzde her zaman için yukarıdan aşağıya doğru kullanınız. Alnınızdan başlayarak geniş hareketlerle yanaklarınıza doğru yayın ve işlemi çenenizde tamamlayın.

Cildinizde kızarıklıklar yada lekeler varsa,  hafifi su bazlı fondötenler yerine kremsi özelliği yoğun fondötenleri terçih etmelisiniz. çünkü, bu tip lekeler ancak yoğun kıvamlı fondötenlerle kapanabilir.

Cildinizde açık gözekler yoğunsa, fondöteni parmak ucunuzla yada süngerin ucuyla küçük ve hafifi darbelerle cildinize yedirin. Bu şekilde gözenekler daha kolay kapanacaktır.

fondötenlerinizi uygularken fazla kaçırırısanız, makyaj temizleme mendilinizle yada hafifi nemli bir kağıt mendil yardımıyla fazlalığı silebilirsiniz.

Fondöten şeçerken, ten renginizin bir ton koyusu olmasına dikkat etmelisiniz. Ten renginiz koyu ise uygun rengi yakalamak zor olabilir. Fondötenin etkisini daha fazla arttırmak isterseniz, uygulamadan önce altına cilde renk veren gündüz kremi sürebilirsiniz.

Fondöten Kullanırken Bunları Kesinlikle Yapmayın

Fondöteni fazla kullanmamalısınız. çünkü fazla fondöten ciltte doğal görünmez. Ayrıca fondöteni eşit dağıtmassanız cilt renginiz dalgalı pürüzlü görünür.

Fondötenin altına kullandığınız sıvı ve ince dokulu bir nemlendiriciyse, fondöten uygulamadan önce 10 ila 15 dakka beyleyin. çünkü fondöten ince görünür ve çokta etkili olmaz.

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Akne tedavisinde çeşitli yöntemler

Acne çirkin olabilir ve utanç verici, ama tedavi edilebilir ve etkilerini minimize edilebilir. Doğal akne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir