Anasayfa / CiLT BAKIMI / Fondöten nasıl kullanılır

Fondöten nasıl kullanılır

Fondöten nasıl kullanılır

Fondötenler neredeyse her kadının kullanmak istediği ama bir o civarında da kullanmaktan çekindiği bir üründür . Bunun nedeni de fondötenler ile ilgilenen hatalı bildiklerimizdir .

Dermalogica Öğrenim Müdürü Melike Yumlu bu yanlışlar ile ilgilenen bizleri bilgilendiriyor ve günümüzde bir takım fondötenlerin ne şekilde cilt bakım kalitesi sağladığını hatırlatıyor .

Her cilt tipine fondöten tavsiye edilir mi?
Fondötenler her tip cilde uygulanır ama fondöten içerikleri her cilde cazip değildir . Fondöten seçimi yaparken içeriklerine pek dikkat etmek gerekir: Örnek Olarak akneli ciltlere sahip kadınların su bazlı bir fondöten , kırışıklığı ilaveten meşgul kalan ciltlilerin ise , ilaveten ince yapıda ama kapatma özelliği çok yüksek ve bu sırada nemlendirici tesiri kalan bir fondöten seçim etmeleri gerekir .

Fondötenin seçimi civarında uygulanması da mühimdir değil mi?
Fondötenden bir önce cildi temizlemek ve nemlendirmek hem fondötenin ilaveten huzurlu sürülmesi , aynı zamanda ilaveten hoş ve doğal görünmesi amaçlı pek mühimdir . Eğer cilt pek kuru ve mat görünümlüyse yada cilt yüzeyinde birikimler varsa , uygulama ilaveten önce peeling uygulamak fondötenin ilaveten pürüzsüz ve cilt ile uyum gösteren görünmesini olanağı sağlar .

Fondötenin ciltte doğal görünmesi amaçlı özellikle ne yapmalıyız?
Fondötenin ciltte doğal görünmesi amaçlı bir . şart , dosdoğru tonu seçmek ve dosdoğru uygulamaktır . Dosdoğru rengi bulmak amaçlı fondöten çene kemiğinde denenmelidir , el üzeri denemek yanlıştır . Fondöteni ilaveten ince uygulamak amaçlı ise , nemli bir sünger kullanılabilir . İlk bir önce sünger su ile ıslatılır ve uygulama , yüz ortasından başlayarak yanlara dosdoğru kayarak yapılır . Ilaveten kalın kapama sağlamak amaçlı fondöten parmak uçlarıyla bütün yüze uygulanır . Fondöteni çene kemiği , boyun çizgisi ve saç diplerinde temkinli kullanıp iyice dağıtmak gerekir . Fondöten uygulamasını bitirdikten bir sonra , saç ve kaşlarınıza bulaşmış kalan fondöteni temizlemeyi unutmayın .

Fondötenin cilt bakım kalitesinde olması ne demektir?
Günümüzde nemlendiriciler , içeriklerindeki doğal renklendiriciler ve güneş filtreleri ile fondötenler kadar cildi kapatıp , pürüzsüz ve ilaveten yoğun bir görünüm sağlayabiliyorlar .

Fondötenin doğal renklendiriciler içermesi sebebiyet bu civarında önemlidir?
Suni renklendiriciler gözenekleri tıkayarak ciltte siyah nokta oluşumuna neden olurken eğer cilt sivilceliyse sivilcelerde de artışa neden bulunabilir .

Fondötenin olmazsa olmazı nedir?
Akşamları fondötenin tamamiyle ciltten temizlenmesi gerekir . Kullanılan temizleyicinin su bazlı kirlerin yanında yağ bazlı kirleri , renklendirici ve güneş filtrelerini tamamiyle durulayacak kalitede olması gerekir . Temizleyicinizi üst üzerine 2 defa faydalanarak ilaveten da tesirli duruma getirebilirsiniz .

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Akne tedavisinde çeşitli yöntemler

Acne çirkin olabilir ve utanç verici, ama tedavi edilebilir ve etkilerini minimize edilebilir. Doğal akne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir