Anasayfa / FORMUNUZU KORUYUN / Fazla kilolardan kurtulmak için ekstra kalori avı

Fazla kilolardan kurtulmak için ekstra kalori avı

Havalar sıcaklaştıkça ve kilolardan kurtulma isteği arttıkça, biz de fazladan aldığımız kalorilerin avına çıktık ki sıkılmadan zayıflayalım.

Hepimiz yıllarca kandırıldık. Tepeleme doldurulan tabaklar, uçak şeklinde ağzımıza iniş yapan kaşıklar dolusu yemek ve doyduğumuz için yemek istemediğimiz ama annemizin arkamızdan ağlayacağını iddia edip, kapalı ağzımıza boca etmeye çalıştığı, tabakta kalanlar… Şimdi de işte o arkamızdan ağlamasın diye, yemek zorunda kaldıklarımız için biz ağlıyoruz. Ve tabaklarımızdan yok edebildiğimiz her bir kalori için duacıyız.

Kabul zor iş yapmaya çalıştığımız ama çoğumuzun başlangıç noktası yanlış aslında. Bir anda radikal bir tavırla her şeyi kesip, elma ve suyla yaşamaya çalışmak hatasına düşüyoruz. Diyetlerin kısa ömürlü olması bundan. Oysa bunun çok daha acısız, ağrısız yolları var. Mesele püf noktaları yakalayabilmekte. Tercihlerde azıcık değişiklik yapmakta. İşte bizim önerilerimiz:

Kahvaltı:
Ekmeğinize sürdüğünüz yağı, sürmemeye ne dersiniz? Tereyağ yerine süreceğiniz reçelle 30-50 kalori daha az almış olacağınızı biliyor muydunuz? Örneğin Mavi-Yeşil’in çilek reçelini deneyebilirsiniz. 100 gramında sadece 129,5 kalori var. (Normal reçellerde bu oran 225-250 kaloriye denktir.)

İkinci bir seçenek de sabah kahvaltılarında mısır gevreği yiyenler için. 120 kalorilik bir fincan süt yerine, 80 kalorilik bir fincan diyet süt kullanabilirsiniz.    kadinsak.com

Üçüncü bir öneri de peynirlerle ilgili. Kaşarla beyaz peynir arasında her zaman beyaz peyniri tercih edin. Normal yağlı kaşar peynirin 100 gramında 320-380 kalori varken, beyaz peynirde bu oran 290-350 kalori kadardır. Mavi-Yeşil’in ürünlerini burada da tercih edebilirsiniz. Mavi-Yeşil beyaz peynirin 100 gramında 211 kalori var.
Kahvaltıda kurtulduğunuz kalori miktarı: 155 kalori   kadınlar

Öğle yemeği:

Sandviçinize koyacağınız bir çorbakaşığı kadar mayonezden fedakarlık etmeniz 99 kaloriye eşit.

150 kalorilik normal gazlı içecek yerine alacağınız diyet içecek ya limonla tatlandırılmış suyun size getirisi ise 0 kalori.
Öğle yemeğinde kurtulduğunuz kalori miktarı: 249 kalori

Akşam yemeği:

Fırında yapacağınız bir tavuk butunun derisiyle birlikte 112, derisiz 76 kalori olduğunu biliyor musunuz? Atın canım şu derileri, ne gerek var.

Tavuğun yanına patates mi yapıyorsunuz? Tamam şöyle fırında soslu peynirli pişmiş patates gibisi yok ama kalorisinin de maşallahı var: 255! Bunun yerine 139 kaloriye bir fırında patatese ne dersiniz?
Akşam yemeğinde kurtulduğunuz kalori miktarı: 152 kalori.

Ve bir de bakıyorsunuz gün sonunda kılınızı bile kıpırdatmadan, normalde aldığınız kaloride 556 kalori eksik almışsınız. Fena mı?

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Bebeğinizin Gelişimi Boy Ve Kilo Artışları

Ağırlık: Yeni doğan çocuklarda, üç-beş gün içinde , normal koşullarda doğum kilosunun % 10’unu vermekte. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir