Anasayfa / HABER MAGAZiN / Facebook Türkler Çok sevdi

Facebook Türkler Çok sevdi

Türkler faceebook çok sevdi. İnsanların eski dostlarını okul arkadaslarını ve normal arkadas bulmak için kullandığı facebook çılgınlığı kulanktan kulağa yayılıyor. Eskiden bildiğiniz gibi evlerde telefon bile yoktu tabiki ilkokul arkadaşınıza numaranı verde ileride görüşürüz gibi bir lüksünüz olmadığı için vede zamanla acaba bu arkadaşım şu anda ne yapıyor diye merak edenler isteklerine kolayca ulaşabiliyor.2004 senesinde  faaliyete geçen ve kısa sürede büyük bir popülerlik kazanan Facebook kulllanıcıları arasında ilk 3 ülke ABD, İngiltere ve Kanada olarak sıralanıyor.
Türkler, kısa sürede Facebook’ta kendilerine uygun bir zemin bulmuş olacaklar ki, Fransa ve Avustralya gibi ülkelere geride bırakarak dördüncü sıraya yerleşiverdiler.

Google’da yer alan trendlere göre, Türkiye, ABD, İngiltere ve Kanada’nın ardından Facebook kullanıcısı sayısı itibariyle dördüncü sırada yer alıyor.

Tam 3,464,640 Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, Facebook kullanarak sosyalleşiyor, sanal álemin nimetlerinden faydalanıyor.

Yayımlanan istatistiklere göre, Facebook aracılığıyla sosyalleşmeyi seçen ABD’li sayısı 27,811,560. Bu rakamın ağırlıklı bölümünü ise 15-25 yaş arasındaki insanlar oluşturuyor.

Ne yazık ki, Türkiye’de hangi yaş grubunun Facebook’la daha içli-dışlı olduğuna dair herhangi bir araştırma yok.

Ancak, Türkiye’nin Fransa, Avustralya, Kolombiya, İsveç ve Norveç gibi ülkelerin önünde yer alması dikkat çekici.

Ne var ki, 3,464,640 rakamı, nüfusa oranlandığında sıralamada bir hayli gerilere düşüyor.

Söz gelişi, Kanada’da nüfusun yüzde 29’u Facebook tutkunu. İngiltere’de ise bu oran yüzde 24. Genel sıralamada Türkiye’nin hayli altında yer alan İsveç’te nüfusun yüzde 12’si, Şili’de yine yüzde 12’si Facebook’la sosyalleşiyor.

Türkiye’de Facebook kullananların nüfusa oranı ise sadece yüzde 5.

alıntı

 feysbok , facebook türkiye , facebuk feysbuk , facebak , facebuk turkiye

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Candino Saatlerin En Yeni Modelleri

Candino saatleri dünyada bilinen ve kullanım açısından en çok tercih edilen saat aksesuarlarından biridir. Kullanırken ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir