Anasayfa / SAÇ BAKIMI / Evde Saç Boyamak

Evde Saç Boyamak

Marketlerde okadar çeşitli saç boyası varki tercih etmek sizin bütcenize kalmış.. Tercihinizi kaliteli boyalardan yana kullanın. Kalitesiz boyalar saçlarınızın yıpranmasına ve dökülmesine neden olur. Arkadaşlarınızın tecrübelerinden yararlanarak kullandığı ve memnun kaldığı markalar hakkında bilgi alabilirsiniz. Ucuz boyalarda hem az var hemde yeterince kapatmıyor  yani 2. tekrar aynı işlemi yapmak zorunda kalabilirsiniz.

Doğru Rengi Bulun

Saç boyamaya başlamadan önce ten renginize ve yüz ifadenize en uygun saç boyası rengini bulmanız gerekir. Saçınızdaki beyazları kapatmak için boyamak istiyorsanız doğal saç renginize uygun tonları tercih etmelisiniz. Koyu tenliyseniz; siyah kızıl kestane gibi sıcak renkler açık tenliyseniz; sarı küllü kumral gibi soğuk renkleri kullanabilirsiniz.

Saçlarınızı Kirliyken Boyayın

Boya yapmadan önce saçlarınızı yıkamayın çünkü kirli saçta boya işlemi daha başarılı sonuçlar vermektedir. Saçlarınızı hafifçe ıslatmanız boya yapmak için yeterlidir. Günler geçtiğinde saç diplerinizde beyazlar çıktığında saçlarınızı tamamen boyamayın. Sadece beyaz saçın olduğu bölgeye boyayı uygulayın. Sık sık boya yapmak saçların canlılığını yitirmesine neden olabilir.

Pamuklar Yanınızda Olsun

Saç boyası hassas cildi tahriş edebilir. Bu nedenle saçınıza boya sürerken cildinize bulaşan boyayı hemen pamukla silip temizleyin. Hızlı müdahale edebilmek için pamuğu boya yaptığınız alanda bulundurun.

Saçınızı Tarayın

Saçlarınıza sürdüğünüz boyanın her alana eşit oranda yayılmasını sağlamak geniş aralıklı bir tarakla saçlarınızı tarayın. Boyanın içindeki kremsi madde saçlarınızın kolayca taranmasını sağlayacaktır.

Saçınıza Masaj Yapın

Boya kutusunun içinde çıkan eldivenleri elinize geçirerek saçlarınıza yuvarlak hareketlerle masaj yapın. Bu işlem hem boyanın tüm saçlara dağılmasını hem de rahatlamanızı sağlar.

Boya İşlemi Bittikten sonra saçınızı Ilık ve Soğuk Su İle Yıkayın

Saç boyasının üzerinde yazan süre boyunca boyayı saçlarınızda tuttuktan sonra önce ılık su yıkayıp ardından soğuk ile iyice durulayın. Yıkama işlemi sırasında koruyucu özelliği bulunan şampuanlar ve saçınıza yumuşaklık veren saç kremleri kullanın. Saç kremini yalnızca saç uçlarına uygulamaya özen gösterin. Aksi durumda saçlarınız dökülebilir.
Alıntı.


 

Hakkında: leydi

İlginizi Çekebilir

Saç Kırıklarının Nedenleri

Bu makalede saç kırıklarının önlenmesi amaçlı saç türünüze yönelik 2 metot bulunuyor Sıcak Yağ Bakımı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir