Anasayfa / SAĞLIĞIMIZ / Evcil Hayvanlar Astım Hastası Ediyor

Evcil Hayvanlar Astım Hastası Ediyor

evde evcil hayvan hastalıklarıEvlerde beslenen hayvanlara alerjisi olan çocuklarda astım riskinin iki kattan fazla arttığı bildirildi. ABD’de yapılan araştırmalar sonucunda, astım riskini azaltmak içinevlerde alerjinin nedenlerinin ortadan kaldırılması gerekliliğine işaret edildi.

Sadece evlerde nedenlerden dolayı ABD’de 2 milyonun üzerinde çocuğun astıma yakalandığı belirtiliyor. Beslenen hayvanlara karşı alerji çocuklarda astım riskini 2,4 kat artırıyor.

Uzmanlar, bir araştırmanın sonunda, evlerde hamam böcekleri, fare pisliği, evcil hayvanlar ve sigara dumanının olmaması sayesinde, 6-16 yaş grubundaki çocuklarda astım riskinin yüzde 45 oranında azaltılabileceğini açıkladı.

Cincinatti Çocuk Hastanesi’nde yapılan bir başka araştırmanın sonucunda ise, evlerdeki astım risk nedenlerinin ortadan kaldırılmasıyla, her yıl ABD’de 6 yaşın altındaki yarım milyon çocuğunastıma yakalanmasının önlenebileceği saptandı.

ABD’de toplam 4,6 milyon çocuk ve gencin astımlı olduğunu kaydedenuzmanlar, sadece fare pisliğinden dolayı astıma yakalananların sayısının 520 bin olduğunu belirtiyor. Hamam böceklerinin neden olduğuastımlı çocuk ve gençlerin sayısının ise 375 bin olduğu kaydedildi.

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

mediglobaltour

Yurtdışından Türkiye’ye sağlık turizmi! Mediglobaltour

  Almanya Dortmund merkezli kurulan Mediglobaltour şirketi, Nermin Duman önderliğinde 3 yıl önce faaliyete geçmiştir. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir