Anasayfa / Ev ve Dekorasyon /  Ev dekorasyonu yenileme
HyperFocal: 0

 Ev dekorasyonu yenileme

İnsanlar genellikle kendilerini en rahat hissettikleri mekânlar da daha fazla vakit geçirmek için ellerinden geleni yapmaktadırlar. Hele ki bu mekânın dekorasyonu kendisine ait ise başarılı bir görüntüden dolayı kendi ile gurur duymaya başlamaktadır. Renklerin uyumu, desenlerin ahengi, perdelerin dansı ve yastıkların yerleri tüm zevkinizi ortaya çıkarmaktadır.

Yaz aylarının yaklaşması ile ev dekorasyonu yenileme fikri bayanların hoşuna gitmektedir. Açık renk, rahat ve kullanışlı kanepelerin üzerine yerleştirilerek fuşya, sarı ve mavi yastıklar gözlerinizi kamaştırmaktadır. Sonbahar da ise kahvelerin ve kremlerin mevsimi olmaktadır. Açık renk büyük bir kanepe üzerine üçgen biçiminde yerleştirilecek koca bir kahverengi desenli battaniye oturma odasının havasını değiştirmektedir.

Kışın hiç kullanamadığınız balkonunuzun birini kapatarak kendinize kış bahçesi de hazırlama fırsatınız olmaktadır. L köşe takımı ve ortaya kocaman bir sehpa ile yağmur yağarken kitap okumanın keyfini çıkarmaktadır. Ev hanımlarının vazgeçemediği ve ev satın alırken ilk olarak baktıkları mekânlardan biri olan mutfağın hem kullanışlı hem de geniş olması gerekmektedir.

Günün belli bir kısmını mutfakta geçiren bayanlar için duvarlar bej ve ya şarap rengine boyanmakta, güzel çerçevelere yerleştirilmiş aile fotoğrafları ile ilginç bir tasarım yapılmaktadır. Mutfak dolaplarının renkleri de bayanların tercihine bırakılmaktadır. Kullanılan küçük ev aletleri dahi aynı renk seçilmektedir.

Banyo her zaman açık renklerin hâkimiyetini kurduğu bir alan olmayı sürdürmektedir. Banyo aksesuarları ile renk katılmakta ve banyo mobilyaları deterjanların, havluların ve farklı malzemelerin yer alacağı boyutta olması gerekmektedir. Dolap kapaklarındaki modern ve estetik çizgiler ile renkli mumların mükemmel uyumu ortaya çıkmaktadır. Yatak odasındaki duvar kâğıdı ve spot aydınlatmalar daha loş ve rahatlatıcı bir alan yaratmanız da yardımcı olmaktadır.

Antredeki gömme dolap ve geniş bir aynanın sizi karşılaması ile dar ve küçük girişi koca bir dünyaya giriyormuş havası verilmektedir. Mobilyalar ve perdelerin uyumu ev dekorasyonu için aradaki geçiş ürünü her zaman duvarlar olmaktadır. Modern yağlı boya tabloların evin farklı odalarında kullanılmasıyla çıplak kalmış duvarlar sanatsal objelerle canlı hale getirilmektedir.

Hakkında: leydi

İlginizi Çekebilir

Bez Dolap

Dekorsayonda tasarımın önüne geçilecek gibi görünmüyor. Ucuz oluşu, pratik taşınması, iyi iş görmesi ve benzeri ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir